Wydarzenia

Jubileuszowy finał WOŚP w gminie. Sprawdź co będzie się działo

Nowa telewizja, nowa formuła, ale wciąż ta sama orkiestra, która nakręca Polskę już od 25 lat. W niedzielę rusza kolejny finał. Czy skończy się pobiciem rekordu w gminie? Wszystko zależy od Waszej hojności.

W tym roku orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Na aukcje, z których dochód ma zostać przekazany na rzecz WOŚP trafiły przedmioty od pary prezydenckiej (m.in. słynne zdjęcie pierwszej damy z powitania biskupów na lotnisku w trakcie ŚDM), Caritasu (figurka gołębia pokoju) czy słynna kreacja piosenkarki Doroty Rabczewskiej, w której podawała tort prezydentowi Dudzie podczas gali 25-lecia Super Expressu.

Zbiórce podczas jubileuszowego, 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie towarzyszyło mnóstwo wydarzeń, także w Gminie Krzeszowice.

Paczółtowice Valley Shooting Range
10:00 – strzelanie rekreacyjne

Szkoła Podstawowa w Krzeszowicach
11:45 Koncert Kolęd
12:00 i 12:45 Jasełka
13:30 – Przedstawienie „Afrykańska przygoda Stasia i Nel”
14:00 – Jasełka
14:45 – koncert kolęd w języku angielskim
15:00 – pokaz akrobatyki i tańca cheerleaderek zespołu Harmonia Fitness z Krzeszowic; kiermasz prac plastycznych, koncert kolęd, pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Krzeszowice, lodowisko – „Karnawał na lodzie”
14:45 – rejestracja zawodników
15:00 – sztafeta rodzinna
15:45 – jazda szybka na lodzie (kategorie: uczniowie szkół podstawowych i open)
16:00 – konkurs na strój karnawałowy, bezpłatny wstęp na lodowisko dla osób w strojach karnawałowych

Licytacja gadżetów WOŚP
20:00 – światełko do nieba

Wola Filipowska, Wiejski Dom Kultury
16:00 – XVI spotkanie z kolędą „Anieli  w niebie śpiewali”

W Finale bierze też udział krzeszowickie Studio Fryzjerskie Joanny Filipiak na ul. Legionów Polskich. Zasady akcji są proste. W finałową niedzielę fryzjerzy staną się wolontariuszami WOŚP i będą robić to, co potrafią najlepiej – upiększać włosy. Jednak tego dnia salonowi goście równowartość wynagrodzenia za daną usługę wrzucać będą bezpośrednio do umieszczonej w salonie skarbnicy stacjonarnej.  – Na usługę fryzjerską w finałową niedzielę można zapisać się wcześniej, albo po prostu przyjść tego dnia do salonu. Kto jednak nie będzie mógł 15 stycznia odwiedzić fryzjera, a chciałby wesprzeć WOŚP, może przyjść do salonu przed finałem. Tam już dziś znajduje się orkiestrowa skarbnica i każdy może do niej wrzucić dowolny datek – mówi Anna Duchała.     

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Anonim

  14/01/2017 o 20:42

  Oby CKiS coś ciekawego wymyśliło pod wodzą nowej dyrektor. Bo jednak jak był pan Piechota to każda impreza wychodziła świetnie. A teraz to tak nie do końca.
  Pani dyrektor może by jednak ustąpiła i niech przywrócą Tomasza !

  • bonsai

   14/01/2017 o 22:16

   CKiS nic nie robi na WOŚP

   • Anonim

    15/01/2017 o 09:15

    A ten happening na lodowisku z nagrodami ?

    • bonsai

     17/01/2017 o 14:44

     to nie z okazji WOŚP tylko karnawału chyba, sądząc po nazwie…

 2. Anonim

  15/01/2017 o 09:19

  W Zabierzowie działa sztab WOŚP, 77 wolontariuszy zbiera datki. W Krzeszowic ach też były sztaby i wolontariusze. Jak jest dzisiaj ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę