Inne

Źródła sukcesu gminy? Fundacja z Radwanowic i firma z Krakowa

Pod koniec tygodnia, przy okazji noworocznego spotkania, burmistrz rozdał statuetki Źródło Sukcesu. Dla kogo piątek trzynastego okazał się szczęśliwy?

Jak pokazało piątkowe spotkania, źródeł sukcesu gminy należy szukać poza jej granicami. Trzy z czterech statuetek powędrowały do osób i instytucji spoza Krzeszowic. W kategorii Człowiek nagrodę otrzymała Teresa Czerny, wieloletni członek, a także była wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej. W tej kategorii nominowanymi byli też Maria Dębska – pieśniarka z Rudna i Jerzy Suryło, muzyk,  instruktor krzeszowickiej szkoły muzycznej.

W kategorii Organizacja zwyciężyła Fundację im. Brata Alberta z Radwanowic, poza nią do nagrody nominowano też Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Rudno (jedyne stowarzyszenie, która prowadzi w gminie szkołę podstawową).

W kategorii Instytucja i Firma nagrody powędrowały do osób, dzięki którym w lipcu było możliwe otwarcie ruin zamku Tenczyn w Rudnie – Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków i krakowskiej firmy Lipiński. Ta druga poza wykonywaniem prac zabezpieczających na zamku ma też na swoim koncie remont konserwatorski starego pałacu, Bramy Zwierzynieckiej, czy prywatnej kamienicy w Rynku (mieści się w niej piekarnia).

Fot. YouTube CKiS

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Pingback: Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski | Nagroda Źródło Sukcesu dla Fundacji im. Brata Alberta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę