Wydarzenia

Komunikacja do Krakowa. Wiemy gdzie od lipca dowiozą Was busy

W piątek przedstawiciele przewoźników po raz kolejny spotkali się z dyrektorem krakowskiego Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz wiceprezydentem Krakowa. Efekty rozmów obie strony zgodnie nazywają kompromisem. To dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy dojeżdżających do stolicy Małopolski.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, ZIKiT zgodził się aby przewoźnicy dowożący mieszkańców do Krakowa, jeszcze do końca lipieca mogli korzystać z przystanku przy ulicy Ogrodowej. Na razie nadal będą też mogli wysadzać pasażerów na przystankach przy Alejach Trzech Wieszczów.

Jak informuje ZIKiT, lipiec to czas na dopięcie przez przewoźników wszystkich formalności związanych z przeniesieniem przystanków końcowych i poinformowanie o nadchodzących zmianach pasażerów.

Gdzie od sierpnia dowiozą nas busy? Związek ma dla przewoźników cztery propozycje – Małopolski Dworzec Autobusowy, Nowy Kleparz, ulica Kamienna i parking pod estakadą przy ulicy Wita Stwosza. Ostatnia lokalizacja najprawdopodobniej będzie przez przewoźników najbardziej preferowaną. W początkowej fazie rozmów to właśnie to miejsce przewoźnicy wskazywali jako propozycje przystanku końcowego. Parking pod estakadą znajduje się w okolicach Dworca Głównego Wschód.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Ann

  30/06/2017 o 22:38

  Uważam, że Małopolski Dworzec Autobusowy, to również świetna lokalizacja.

  • Ja

   02/07/2017 o 20:09

   Tak, ale za drogie opłaty od każdego wjeżdżającego busa, dlatego przewoźnicy odrzucili tę opcję.

 2. krzysio

  01/07/2017 o 08:04

  No to gdzie od lipca dowiozą nas busy?. Wiecie gdzie czy podajecie różne warianty?. Jak wiecie gdzie to napiszcie gdzie, a nie dywagujcie.

  • krzeszowiceone.pl

   01/07/2017 o 09:38

   Wiemy i piszemy. Wszystkie busy łącznie z tymi które dziś parkują na Worcella od lipca będą dojeżdżać na Ogrodową bo ZIKiT zgodził się by jeszcze przez miesiąc mogły korzystać z tego przystanku. Nie wiadomo gdzie będą zatrzymywać się od sierpnia. Jest duże prawdopodobieństwo że część, zawłaszcza tych z Chrzanowa, wybierze parking przy Wita Stwosza.

   • krzysio

    01/07/2017 o 15:48

    Czyli nic nie wiecie.

    • krzeszowiceone.pl

     01/07/2017 o 17:12

     pytałeś gdzie od lipca dowiozą pasażerów busy – odpowiedź jest w tekście powyżej – na Ogrodową. Co jeszcze chciałbyś wiedzieć? Gdzie dowiozą Cię w sierpniu? Tego nie wiedzą nawet sami przewoźnicy, bo jeszcze nie podpisali umów z właścicielami miejsc zaproponowanych przez ZIKiT

 3. zenon

  04/07/2017 o 20:23

  Parking pod estakadą, czyli znowu pakiet bieda i trzeci świat. W cywilizowanym środku transportu wysiada się na przystankach a środki transportu zaczynają bądź kończą swoją trasę na dworcach. Tu wygląda na to, że końcem trasy znowu ma być jakiś tam parking gdzieś tam.
  No nic, skończy się to jak tylko kolej odda remontowany odcinek Krzeszowice – Kraków. Busy nie będą w stanie stanowić żadnej konkurencji dla pociągów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę