Kultura

Ruszyło lato w Krzeszowicach. Sprawdź co będzie działo się w mieście i sołectwach

Ruszył krzeszowicki pociąg do lata. Za nami Niedziela dla Zdrowia z rajdem nordic walking. Na Rynku kończy się zlot food trucków, ale przed nami wiele ciekawych imprez, które co tydzień, do końca wakacji mają odbywać się nie tylko w mieście, ale także w okolicznych wioskach.

W wakacje na Rynku ruszy scena młodych talentów. Swoje umiejętności mogą zaprezentować amatorskie zespoły, DJ-e, kabareciarze czy tancerze. Każdemu kto będzie chciał wystąpić organizatorzy zapewniają darmowe warsztaty. Mają odbywać się w każdy lipcowy poniedziałek i wtorek od 18:00 do 21:00. Najlepsi pożegnają lato w trakcie finałowej imprezie, która odbędzie się na początku września na placu targowym. Młodzi wystąpią w towarzystwie disco-polowego zespołu Long&Junior. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres: scenatalentów@um.krzeszowice.pl.

Finałowa impreza lata będzie też podsumowaniem Turnieju Sołectw i Osiedli. Pierwszy półfinał rywalizacji pomiędzy mieszkańcami Czernej, Dębnika, Dubia, Paczółtowic, Siedlca, Żar oraz osiedli Czatkowice i Żbik, rusza już 8 lipca między 16:00 a 18:00 w Żarach. Tuż po nim odbędzie się zabawa taneczna Pod Lipami. Kolejne półfinały startują 13 sierpnia w Nawojowej Górze gdzie zmierzą się mieszkańcy Frywałdu, Rudna, Sanki, Tenczynka, Zalasu, Nawojowej Góry oraz osiedli Jurajskiego i Nowy Świat. Ostatni półfinał odbędzie się 19 sierpnia w Woli Filipowskiej, gdzie rywalizować będą Filipowice, Łany, Miękinia, Nowa Góra, Ostrężnica, Wola Filipowska oraz osiedla Centrum i Parkowe. Zwycięzców turnieju czeka wieczna chwała, nagrody pieniężne oraz dobra zabawa.

Na co jeszcze warto czekać w te wakacje? Miasto zapowiada dawno obiecywane święto pomidora, Niedziele dla Rodziny, oraz Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”. Organizatorem tej ostatniej jest Urząd Marszałkowski, imprezie, przynajmniej w ubiegłym roku towarzyszyły koncerty takich gwiazd jak Zakopower, Dawid Podsiadło czy Afromental. Sporo dziać będzie się też w sołectwach. Tak jak w ubiegłym roku, pod zamkiem w Rudnia, Szwedzi będą zdobywać Tenczyn, Muzyczna Fontanna zagra na nowogórskim Rynku, w Miękini będzie można zjeść najlepsze ziemniaki pieczone, a w Żarach odbędzie się Piknik Ekologiczny Jurajskich Parków Krajobrazowych.

Rezerwujcie swój czas, a na razie sprawdźcie w naszej galerii co wydarzyło się do tej pory >>

 

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. OLA

  02/07/2017 o 18:08

  DLACZEGO JESTES TAKA OSTRA DLA TYCH BIEDAKÓW?? Robią co moga- w sprawie WYCIĘCIA starego jesiona byli aktywni,jak klapa od śmietnika na os. DŁUGA!!!A I NAZWY ULIC TEŻ DOBRZE IM IDĄ!!PRAWDA -JAK UPOŚLEDZENI DZIAŁAJA!! JESZCZE POMNIK DRUGIEJ ŻABY ,ALBO MUCHY NIECH ZROBIĄ! BOŻE V.GDZIE JA MIESZKAM??/

  • Anonim

   02/07/2017 o 20:46

   I zamiast cokolwiek z tym próbować zrobić, to siedzisz przed monitorem i wylewasz swoje gorzkie żale na forum. To się nie dziw potem, gdzie mieszkasz, skoro powielasz „aktywność” większości mieszkańców tego miasteczka, właśnie jedynie narzekając, nie robiąc przy tym nic.

   Poza tym zawsze możesz się przeprowadzić. Jest kilka tysięcy miejscowości w tym kraju, na pewno w niektórych musi być lepiej niż tutaj.

 2. G9

  03/07/2017 o 00:01

  Turniej Sołectw i Osiedli?? Gdzie można znaleźć jakieś informacje na ten temat??

  • Też szukam

   03/07/2017 o 07:54

   Nie ma nigdzie informacji na ten temat? Też mnie to ciekawi…

  • Anonim

   03/07/2017 o 11:36

   Na fb CKiS…

  • Gladiator_wstyd mi ze tu jestem

   03/07/2017 o 15:13

   Turniej jest ale nie dla wszystkich, dla wybranych. Ot sołtysi, przewodniczący osiedli – az szkoda myśleć jak to będzie wyglądać skoro rada osiedla i przewodniczacy na pikniku na dzien dziecka pod gimanzjum chodzili z kuponami dla dzieci po lody , porażka 🙂 brrr , niech będzie się działo ale żeby można było wziąźć udzał a nie tylko robia dla siebie

 3. OLA

  03/07/2017 o 03:44

  MIELI PROSTOWAC ZAKRĘT POD MIEKINIA JUŻ 2 LATA TEMU! I CO?? I NIC!!! CISZA!! Na moich oczach zginąłby chłopak na skuterku we wtorek!! Brakowało pół metra@@ wyrzucało go z zakrętu@@Dobrze ,że z dołu nikt nie jechał=byłaby zderzenie =czołówka,jak nic@@ tam nie ma radnych ,czy bezradnych??

  • Maniek

   03/07/2017 o 09:16

   A jakby ta AMEBA na skuterku trochę zwolniła to by go nie „wyrzuciło” z zakrętu ;))) (bezmyślność+brawura)*brak umiejętności=czołówki i tragedie …. radni czy „bezradni” tego nie zmienią.

  • Anonim

   03/07/2017 o 09:42

   I nie wyprostują. Chłopak nie zginął. A ty dalej jątrzysz i gderasz, zamiast zrobić cokolwiek więcej poza pisaniem tutaj.

 4. OLA

  03/07/2017 o 10:43

  TAK ,JAK BEZ-RADNI -zrobię nowy pomnik@@ może Gagarina,ALBO JAKIEGOŚ OWADA-PSZCZÓŁKA MAJA ALBO GUCIO@@

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Copyright © 2017 — krzeszowiceone.pl. All Rights Reserved.

W górę