Czego oczy nie widzą, czyli jak po zburzeniu muru miasto odgrodziło się od sąsiada

Po rewitalizacji pozostał „betonowy Rynek”, kilka drzew w centrum i dwie niezagospodarowane działki. Pierwszą szybko sprzedano i wydano WZ. Druga, problematyczna ze względu na nieuregulowaną własność ciągle się zieleni. Obie, zamiast wizytówką, stały się wyrzutem sumienia. Co zrobić by centrum przed dużymi imprezami nie odstraszało turystów i mieszkańców? Gmina znalazła na to sposób.

Działką nieopodal cukierni Melba zajęły się Usługi Komunalne. Przecięto żywopłot, zasiano trawę. Przed zlotem food trucków postawiono siedziska i stoliki z palet, a obok dmuchany zamek i zjeżdżalnie dla dzieci.

Gorzej sprawa miała się z gruzowiskiem, które po wyburzeniu muru ciągle zalega na działce obok buzdyganówki. Z jednej strony, postawiony przez właściciela działki, płot z dykty, z drugiej metalowe ogrodzenie z widokiem na wycięty jesion, ale i na to władze znalazły radę. Przed Majówką hrabiny Zofii działkę od Rynku oddzielił drewniany parawan. Przed zlotem food trucków, wzdłuż ustawiono sześć donic z kwiatami. Miasto za parawan oddzielający Rynek od problematycznego sąsiedztwa zapłaciło trzy i pół tysiąca złotych.

Czytaj również:

19 komentarzy

 1. EMANUELLA napisał(a):

  NO OK!!To jeszcze pałac zasłonić i te kikuty drzew ,co pozostały po burzach na plantach i będzie pięknie@@

  • GUTEK@@ napisał(a):

   JAK TERAZ PLANTY WRÓCIŁY DO ARTURA POTOCKIEGO=to ja się zapytowywuję-kto te chodniki kolo grobu nieznanego żołnierza wymieni i wyrówna??Przy kolejnych uroczystościach to z tymi sztandarami połamią se tam sobie gnaty ,a zasłużeni laski@@zamiast robić EXTRA KOSTKĘ I BULWAR WKOłO ŻABY-trzeba było tutaj najpierw WYRÓWNAĆ CHODNIKI@@Pacjenci z balneologii też mają dobry tor przeszkód ,a ci na wózkach jazdę ekstremalną@@

  • mieszkanka napisał(a):

   zadbac o estetyke miasta powinien wlasciciel dzialki a nie Gmina z naszych podatkow…..

   • Anonim napisał(a):

    Pomiędzy „powinien zadbać” a „ma obowiązek zadbać” jest ogromna różnica, z której to właściciel korzysta 🙂

 2. kato napisał(a):

  Dlaczego miasto zapłacili za zasłonięcie tego śmietnika? Czy właściciel działki nie powinien zostać ukarany za szpecenie centrum?

  • mia napisał(a):

   Też uważam ,że to właściciel powinien zadbać wygląd swojej działki.Straż miejska powinna ukarać go mandatem i to sporym za taki bałagan w centrum miasta.Przecież jest chyba na to jakiś przepis.

   • mama napisał(a):

    jeśli jest to jeszcze właściciela posesji na legionów obok przychodni jurajskiej, ten walący się płot z blachy to skandal

    • Anonim napisał(a):

     Proszę też zasłonić walący się mur i płot browaru w centrum Tenczynka.

     • PaKo napisał(a):

      Właśnie. Czy w tenczyńskim browarze jest w ogóle jakaś produkcja? Odnoszę wrażenie, że jest tam za mały ruch jak na ilości piwa dostępnego w sklepach. Miał być super zakład pracy dla okolicznych mieszkańców, a chyba mamy zastój.

     • maciek napisał(a):

      uwazam ze zastoj jest uwarunkowany cenami piw ludzie wola isc do sklepu kupic tansze piwo

 3. ktoś napisał(a):

  a kto sprzedał kwiatki do donic.

 4. Anonim napisał(a):

  Dobre i to, choć co najmniej o rok spóźniona ta akcja 😉

 5. i napisał(a):

  bardzo ładnie. 🙂 brawo ten, kto wymyślił. To nie Ficośtam, żeby taki bajzel na podwórku mieć. 😉 Jeszcze jakby pana właściciela zmusić do wyczyszczenia tej ściany płaczu po drugiej stronie… albo zasłonić też.

 6. EMANUELLA napisał(a):

  Burmistrz kupuje jakieś działki w WOLi FILIP. za miliony,a tu kawałek skweru nie mogą odkupić na ławki i zieleni trochę@@strefa ekonom.tam?? chyba żart@@ mają strefę obok=były SAKSON-POBUDOWANE HALE STOJĄ PUSTE@@

 7. czejen napisał(a):

  Niestety działki po Saxonie nie graniczą z parcelami krzeszowickiego handlarza, a na Woli tak.

 8. jasiek napisał(a):

  czy właściciel „osłoniętej” parkanikiem działki zapłacił już karę za wycięcie jesiona?

 9. Anonim napisał(a):

  Zapytaj Szyszki

Pozostaw komentarz