Koniec z darmowymi sesjami ślubnymi na Tenczynie. CKiS uruchamia pakiet dla nowożeńców

Po renowacji zamek Tenczyn przyciąga nie tylko turystów. Górujące nad okolicą zielone wzgórze z malowniczo położonymi ruinami to świetne miejsce na sesje fotograficzne dla nowożeńców. Do tej pory, zdjęcia par na tle zamkowych murów kosztowały tyle co bilet wstępu na zamek. Teraz ma się to jednak zmienić.

Krzeszowice mają sporo urokliwych miejsc, które dobrze prezentują się na zdjęciach. Klasztor, Dolina Racławki, parki, sadzawki w kształcie serca i ruiny. Te ostatnie, ze względu na deszcz ministerialnych pieniędzy, powoli odzyskują swój blask, nie dziwi więc, coraz większe zainteresowania nie tylko niedzielnych turystów. W trakcie jednego z weekendów na dziedzińcu zamkowym pojawiła się para nowożeńców. Państwo młodzi za strzelenie sobie fotki zapłacili tyle co bilet wstępu na Tenczyn.

Zarządzające ruinami Centrum Kultury i Sportu najwyraźniej zrobiło research, bo już pod koniec czerwca wszystkim parom planującym sesje na zamku zaoferowało wykupienie „Pakietu ślubnego”. Za 100 złotych na zamek może wejść pani i pan młody oraz fotograf. Ewentualni goście weselni pobyt w warowni powinni opłacić sobie oddzielnie. Sesje mogą odbywać się w dni, kiedy zamek udostępniany jest turystom. Cena, jak informuje nasz znajomy fotograf ślubny, wygórowana nie jest. Ciut mniej nowożeńcy zapłacą za sesję na Lipowcu. Całość kwoty przeznaczana jest na wydatki związane z udostępnianiem zamku zwiedzającym.

Fot. foter.com

Czytaj również:

23 komentarze

 1. Mex napisał(a):

  Fotograf powinien placic

 2. Ragnarr Loðbrók napisał(a):

  Hmmm… Super pomysł. Pytane mam dlaczego tak późno i tak tanio.
  Moim zdaniem takie sesje są bardzo uciążliwe dla innych zwiedzających.

 3. Tomek napisał(a):

  a co z darmowym wejściem na zamek dla mieszkańców Rudna?

  • Mex napisał(a):

   A był w ogóle taki pomysł? Według mnie zupełnie bez sensu. To może od razu całej gminy, albo powiatu?

 4. Sandokan napisał(a):

  A ile kosztuję sesja na wieży ciśnień,czyli ,,krzeszowickiej latarni morskiej”?? przy stacji PKP. Bliżej,a i adrenalina zadziała@@tu bym wybrał-szkoda ,że te ,,atrakcje” już mam dawno za sobą@@

 5. Sandokan napisał(a):

  Niech się tak nie rozpędzają,bo po renowacji STAWU WROŃSKIEGO za milion zaproponują Śluby pod wodą!!

 6. Gie napisał(a):

  Czy sesja ślubna w ruinach dobrze wróży przyszłości małżeństwa? 😀

 7. Gie napisał(a):

  Zamek na głównej Wykopu
  https://www.wykop.pl/link/3827085/ruiny-zamku-tenczyn-w-rudnie/
  A nawet dwa razy
  https://www.wykop.pl/wpis/25274205/mirabelki-i-mireczki-zapraszam-was-do-zapoznania-s/
  Teraz to ludzie z całej Polski będą walić drzwiami i oknami. 🙂 I taka promocja bez wydania choćby złotówki. A jakie ładne zdjęcia zachęcające do odwiedzenia. Tylko czekać jak będzie pobierana jakaś opłata za wnoszenie aparatu na teren ruin. 🙂

 8. :-) napisał(a):

  Wiwat Słońce Krzeszowic benzyna do góry !!! :-)))

 9. Anonim napisał(a):

  Wygłaszając swoją teorię udowadniasz, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Podane przez Ciebie wartości wynikały z cen paliw na rynkach światowych. Teraz to nasi rządzący wprowadzają podwyżki, jako nowy podatek. Jeszcze jedno gdy ceny ropy na świecie znowu pójdą w górę to u nas będą jeszcze wyższe o wprowadzony podatek. Proste, prawda tylko trzeba ruszyć głową a nie kierować się sympatią czy antypatią.

  • Anonim napisał(a):

   Ale nie wprowadzą podwyżek do poziomu 6 złotych, tylko raptem 20 – 25 groszy. Aż tak dużo ? To może warto zastanowić się nad zmianą pracy i kredytem, skoro tak ciężko przełknąć parę groszy podwyżki.
   To co napisałem, to żadna teoria, tylko podanie kwoty z przed kilku lat. Wtedy każdy lał do baku bo przecież trzeba było. Teraz też będziemy lać. Jak wprowadzono podwyżkę VATu, to wszyscy szczekali przez rok, a potem się przyzwyczaili. Potem, jak miał się skończyć okres podniesionego VATu i okazało się, że przecież jest „kryzys” i musi ten podatek zostać na takim poziomie, a nie tak jak obiecywano, będzie obniżony do poprzedniego poziomu, to wszyscy machnęli na to ręką, bo przecież „i tak by nie obniżyli”.
   Z paliwem będzie tak samo. Poszczekamy, poujadamy, i nic nie zrobimy, tylko będziemy lać do baku.
   A, najlepsze. Jak się zmieni przy najbliższych wyborach władza, to jestem ciekaw po jakim czasie powiedzą, że podwyżka paliwa poprzedników musi zostać, bo …. i tu wymyślą kolejną bajeczkę dla ciemnego ludu 🙂

   • Wyborca napisał(a):

    Ciemnym ludem to jesteś ty
    Mówisz o tym ale nie bierzesz pod uwagę fali podwyżek wszystkich artykułów związanych z transportem, podniesienie cen komunikacji energii itp, itd

    • Anonim napisał(a):

     Biorę pod uwagę. Ty za to nie czytasz dokładnie i ze zrozumieniem.
     Wybiegam trochę dalej i już się zastanawiam, co następcy tego rządu zrobią z tą podwyżką – bo przecież jasne jest, że przy tej ilości niezadowolonego społeczeństwa PiS rządzić już nie będzie. To teraz czekam, aż wszyscy ci protestujący, którzy zaraz dorwą się z powrotem do koryta tą podwyżkę zniosą.

 10. Anonim napisał(a):

  To co napisałaś to właśnie= ostatnie zdanie.

Pozostaw komentarz