Gospodarka

Krzeszowickie busy mają już nowy przystanek w centrum Krakowa

Od soboty busy do Krakowa ponownie zatrzymują się bliżej centrum. Przewoźnicy świadczący usługi na trasie do Krzeszowic podpisali umowę z dzierżawcą parkingu pod estakadą na Wita Stwosza.

Koniec chaosu, na trasie do Krakowa znów wraca normalność. Od weekendu krzeszowickie busy ponownie mogą zatrzymywać się w centrum. Zamiast pętli przy Nowym Kleparzu i ulicy Kamiennej dowiozą nas na parking pod estakadą na Wita Stwosza. Nowy przystanek końcowy mieści się po drugiej stronie Galerii Krakowskiej, nieopodal dworca autobusowego.

Mieszkańcy przesiadający się na tramwaj lub autobus z przystanku Dworzec Główny będą musieli przejść galerię by się do niego dostać. Spod estakady blisko jest za to do Ronda Mogilskiego. Nieopodal, z dworca wschodniego, odjeżdżają autobusy którymi można dostać się do Nowej Huty czy szpitala Rydygiera.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Tekla

  14/08/2017 o 08:40

  Czy busy w drodze powrotnej do Krzeszowic będą zatrzymywać się na przystanku Nowy Kleparz?

 2. Magda

  15/08/2017 o 13:33

  Oczywiście będą się zatrzymywać również zależy od kierowcy

  • Anonim

   16/08/2017 o 09:53

   Czyli będą się zatrzymywać, czy jednak zależy to od kierowcy ?

 3. Oczekujący

  21/08/2017 o 18:59

  Dobre zależy od PANA kierowcy? A rozkład, przystanki to co jednych obowiązują PANA kierowcy to NIE.
  Chaos jest jeszcze gorszy niż był ponieważ grupa przewoźników stratuje spod Wita Stwosz a grupa cwaniaków nie i bywa tak że przychodzi się na przystanek początkowy na Wita w Krk i czeka się 30-40 min na odjazd. Jak tak dalej będą postępować z ludźmi to będą wozić pszczoły luzem.

 4. krzeszowice

  08/10/2018 o 16:34

  Beznadziejne rozwiązanie dla dojeżdżających.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę