Fotogalerie

Druhowie z Woli Filipowskiej dołączyli do strażackiej elity

Fot. Kamil Grela

O włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego druhowie walczyli od lat. W grudniu przyszła decyzja. Ochotnicy z Woli Filipowskiej razem z 78 innymi jednostkami znaleźli się w strażackiej elicie. W sobotę, podczas oficjalnych uroczystości, naczelnik OSP Mieczysław Odrzywołek odebrał decyzję włączającą straży do KSRG.

Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy działa od 1995 roku. Jego celem jest ochrona życia, zdrowia, mienia i środowiska, a także ratownictwo techniczne, chemiczne oraz ekologiczne i medyczne. By znaleźć się w tej elitarnej drużynie jednostka z Woli Filipowskiej musiała doszkolić swoich druhów i zadbać o dodatkowe wyposażenie, m.in. służące do pomocy ofiarom wypadków. W ostatnich latach zakupiono także kamerę termowizyjną i defibrylator.

 

OSP z Woli Filipowskiej to piąta jednostka z gminy, która dołączyła do krajowego systemu. Wcześniej udało się to OSP z Krzeszowice, Miękini, Czernej i Tenczynka. W skład drużyny z Woli Filipowskiej wchodzi 32 druhów. Rocznie wyjeżdżają do ponad 100 zgłoszeń. Spora część z nich to wypadki na ruchliwej krajówce.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Anonim

    22/08/2017 o 23:24

    Gratulacje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę