Gospodarka

Wola Filipowska. Załatali dziury, ale remontu na razie nie będzie

Choć prowadzi tylko do dwóch posesji codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt osób. Ruch zwiększa się w weekendy. Wtedy mieszkańcy okolicznych gmin zjeżdżają by wypocząć w puszczy.

Drewniany most prowadzący do Puszczy Dulowskiej w rozsypce jest od kilkunastu lat. Poręcz zardzewiała, a w drewnianych deskach pojawiły się dziury. Mimo, że to droga do dwóch posesji i pobliskiej leśniczówki w weekendy korzysta z niego nawet kilkaset osób. Most jest bowiem jedną z dróg prowadzących do Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Niedawno, po interwencji mieszkańca, dziurawe deski zastąpiono nowymi, ale o modernizacji mostu na razie nie ma jednak mowy. Kilkaset metrów dalej, w kierunku puszczy, województwo planuje budowę drogi, która docelowo ma połączyć węzeł Rudno, drogę krajową 79 i biec dalej do Olkusza.

 

4 komentarze

1 Komentarz

 1. obywatele

  04/05/2018 o 02:45

  NIE!!!!! Dla obwodnicy Trzebini przez Puszcze Dulowska. STOP dla idiotycznych pomysłow.

 2. Mieszkancy

  04/05/2018 o 19:15

  Niech określone zainteresowane grupy skoncza lobbowac za obwodnica Trzebini przez Puszcze Dulowska bo tej obwodnicy tam nie bedzie. Ew skonczy sie wkroczeniem CBA w sprawe i tym co było przy wicince Puszczy Białowieskiej.

 3. Kibice

  09/05/2018 o 20:35

  Obwodnicy Trzebini w Puszczy Dulowskiej nie ma I nie bedzie, nie ma I nie bedzie

 4. Krzeszowianie

  12/05/2018 o 19:16

  Jakby wkroczyło CBA to zapewne byłyby zatrzymania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę