Wydarzenia

Tragiczny bilans długiego weekendu. Więcej ofiar śmiertelnych i pijanych kierowców na drogach

Fot. OSP Tenczynek

Policja podsumowała długi majowy weekend na drogach Powiatu Krakowskiego. Bilans okazał się tragiczniejszy niż przed rokiem. W wyniku wypadku śmierć poniosły 3 osoby, zatrzymano też 9 kierowców, którzy za kółko usiedli po spożyciu alkoholu.

Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 1 maja w Woli Filipowskiej. Tuż przed godziną 16:00 43-letni kierowca audi, na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka VW golfem, a następnie z oplem kierowanym przez 53 – letniego mężczyznę. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący oplem oraz dwie pasażerki w wieku 53 i 81 lat. Jak wykazały wstępne badania kierowca audi, 43-letni mieszkaniec Krzeszowic miał ponad promil alkoholu we krwi.

Miedzy 27 kwietnia a 6 maja policjanci z Powiatu Krakowskiego skontrolowali ponad 800 kierowców. W 38 przypadkach ze względu na zły stan techniczny pojazdu zatrzymali dowód rejestracyjny. 9 osób kierowało po spożyciu alkoholu. Nałożono też 42 mandaty za brak zapiętych pasów. W trakcie majowego weekendu wykryto blisko 400 wykroczeń. 

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę