Gospodarka

Gmina dostała prawie 4 miliony na rozbudową Batalionów Chłopskich. Po zakończeniu prac jezdnia ma być szersza

Fot. Google Maps

Rozbudowa ulicy Batalionów Chłopskich znalazła się na liście zadań, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów. To dobra wiadomość, zwłaszcza, że gmina już dwukrotnie musiała unieważniać przetarg z powodu zbyt wysokich kwot zaproponowanych przez firmy biorące w nim udział.

Na początku tygodnia Urząd Wojewódzki ogłosił listę 57 projektów, które otrzymają dofinansowanie z rządowego programu wsparcia lokalnej infrastruktury. Gmina Krzeszowice, na rozbudowę ulicy Batalionów Chłopskich, otrzyma aż 3.85 miliona złotych. To najwyższe przyznane w tym roku dofinansowanie w Małopolsce. Całkowita wartość zadania ma wynieść 4.87 miliona złotych, nieco ponad milion złotych będzie pochodzić ze środków własnych. W tej chwili trwa postępowanie przetargowe.

Prace mają objąć odcinek ulicy od skrzyżowania z Grunwaldzką, do skrzyżowania z ulicą Legionów Polskich. Po przebudowie pas jezdni ma być szerszy o pół metra. Przy ulicy powstanie 1.5 metrowy chodnik, przebudowane zostanie także oświetlenie i istniejące zjazdy, powstanie kanalizacja deszczowa. Wyremontowany zostanie most na Krzeszówce. Po zakończeniu prac ruch na nim  ma odbywać się wahadłowo, pierwszeństwo będą miały pojazdy poruszające się od strony ulicy Grunwaldzkiej.

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. zainteresowany

  18/06/2018 o 10:44

  Czy rozbudowa Batalionów Chłopskich obejmie jej część na zachód od Grunwaldzkiej, odcinek równoległy do Miękińskiej?

 2. Nawoy

  19/06/2018 o 12:07

  Chyba wyraźnie jest napisane:
  „Prace mają objąć odcinek ulicy od skrzyżowania z Grunwaldzką, do skrzyżowania z ulicą Legionów Polskich”

 3. ziuk

  20/06/2018 o 13:57

  Czytaliście Przełom? Mamy już trzech kandydatów na stołek burmistrza. Michalina Nowakowska Malczyk popierana przez PIS, Andrzej Osiniak popierany poprzez PO i Nowoczesną i Wacław Gregorczyk. Kto w takim układzie poprze Gregorczyka? SLD? ONR? Rodzina Radia Maryja? A może rodzina i przyjaciele wuzetkowej?

  • Kasia

   28/06/2018 o 09:50

   Gregorczyka poprą ludzie doceniajacy jego pracę, rodzina, mieszkańcy okolicznych miejscowości. Napewno nie poprze go SLD i Nowoczesna – PIS jak najbardziej 🙂

   • Olo

    28/06/2018 o 16:13

    Rodzina to wiadomo. A z tych doceniających to ten drugi może nie dać rady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę