Wydarzenia

Gmina wyremontuje alejki w Parku Bogackiego. Nie obędzie się bez wycinki

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Mimo, że od podpisania umowy z Potockimi na bezpłatne użyczenia Parku Bogackiego minęło zaledwie kilka dni, gmina już w środę ogłosiła przetarg na remont parkowych alejek. Zadanie pociągnie za sobą wycinkę kilku drzew, które kolidują z inwestycją.

W ramach prac stara nawierzchnia asfaltowa zostanie wymieniowa na nową, a pod ławkami, wybrana w przetargu firma, ma ułożyć granitową kostkę. Podczas remontu nie obejdzie się bez wycinki. Z zamieszczonego przez gminę planu sytuacyjnego wynika, że z parku zniknie sześć drzew kolidujących z inwestycją. Urząd ma już pozwolenie na ich usunięcie.

Inwestycja będzie prowadzona pod specjalnym nadzorem bo park usytuowany jest w chronionym obszarze Natura 2000 oraz w otulinie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Dodatkowo, jako część układu urbanistycznego, wpisany jest do rejestru małopolskich zabytków. 

Prace przy parkowych alejek mają zakończyć się w połowie października. Także w tym roku, przed 11 listopada, remont przejdzie usytuowany w parku Grób Nieznanego Żołnierza. Na oba zadania gmina zabezpieczyła w budżecie 350 tysięcy złotych.

3 komentarze

1 Komentarz

 1. xx

  05/07/2018 o 22:07

  A dziś mówiłem sobie kiedy to zrobią 🙂

 2. Monter

  09/07/2018 o 23:47

  Może przy okazji służby wezmą się za „tambylców” żłopiących nagminnie napoje wysokoprocentowe w tych i innych miejscach zielonych na terenie miasta, strach chodzić z dziecmi pomiedzy tym „towarzystwem”…istny wyszynk.

  • Anonim

   10/07/2018 o 14:29

   A co, jeżeli jest to miejsce prywatne ? jak na przykład Park z pałacem ? Teraz to własność jaśnie pana Potockiego, i generalnie bez zgłoszenia to żadna policja ani inne służby nie mogą tam interweniować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę