Sport

Weekend na sportowo. Nordic walking ze strażnikiem Galmanu i charytatywny Bieg przez Paryż

To będzie wyjątkowy weekend dla miłośników sportu. Już w sobotę z Ostrężnicy rusza marsz nordic walking po skarby Galmanu. W niedzielę nie zabraknie emocji na I Biegu przez Paryż. Podczas imprezy będzie można wesprzeć walczącego z rakiem Tomka Warzechę.

Ostrężnica, Galman Nordic Walking, Łazikowanie ze Skarbnikiem Galmanu
14:00 – start marszu
Marsz NW na dystansie 5,0 km – przeznaczony dla dzieci i dorosłych.
Marsz NW na dystansie 1,0 km – przeznaczony dla dzieci i początkujących amatorów „kijków” z Instruktorem.
Dodatkowo przewiduje się przeprowadzenie biegu na dystansie 10,0 km – przeznaczony dla zaawansowanych biegaczy oraz biegu na 5,0 km – przeznaczony dla dzieci, rodzin i początkujących biegaczy. Trasa marszu NW i biegów prowadzi leśnymi ścieżkami w otoczeniu nietypowego ukształtowania terenu – liczna ilość „wgłębień” i „pagórków” to pozostałość dawnych szybów kopalń będących na tym terenie od XIII wieku. Wydobycie trwało tu do 1912 r. Skarbnik Galmanu poprowadzi nas śladami historii górniczej w otoczeniu natury.

Zapisy na stronie: spodajdalej.pl

Paryż, I Bieg przez Paryż
9:00 – start biura zawodów
12:00 – bieg uliczny na dystansie 12 km i 6 km
12:00 – bieg uliczny dla mundurowych o puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dystans – 12 km
12:00 – marsz nordic walking – dystans – 6 km
15:00 – 17:00 – czerwony berecik – bieg z przeszkodami dla dzieci; odkryj zakątki Paryża – bieg rodzinny/zespołowy z zadaniami (dla grup 2-4 osobowych)
14:00 – rajd pojazdów zabytkowych

Elektroniczne zapisy na I Bieg przez Paryż >>
Elektroniczne zapisy na Odkryj zakątki Paryża – Bieg rodzinny/ zespołowy >>

Piknik na zakończenie lata. W czasie biegów i pikniku prowadzona będzie zbiórka publiczna na rzecz Tomasza Warzechy. Sprzedaż cegiełek w kwotach 10-100 złotych.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę