Gospodarka

We Wszystkich Świętych most na Grunwaldzkiej pozostanie zamknięty

Choć początkowo wydawało się, że jest szansa, by na 1 listopada most w ciągu ulicy Grunwaldzkiej był przejezdny, ostatecznie Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego nie zmieni organizacji ruchu w tej części miasta. – Przywrócenie, nawet ograniczonej przejezdności, spowodowałoby pogorszenie się stanu technicznego obiektu, a elementy które zostały już naprawione mogłyby ulec uszkodzeniu – tłumaczy Łukasz Wróblewski, dyrektor ZDPK.

Most na Grunwaldzkiej został zamknięty tydzień temu. Mieszkańcy, którzy chcą dotrzeć do krajówki muszą korzystać z objazdu przez ulicę Parkową, Nową Wieś i Szpitalną. Dodatkowo, także ze względu na remont wahadłowo ruch odbywa się  ulicą Batalionów Chłopskich.

Początkowo, by ułatwić mieszkańcom dotarcie na groby bliskich, mówiło się o możliwości otwarcia mostu na Wszystkich Świętych. Niestety, we wtorek okazało się, że nie będzie to możliwe. 

– Ze względu na zaawansowane prace prowadzone na obiekcie, w tym większe niż przewidywano naprawy powierzchniowe betonu, odsłonięte zbrojenie belek skrajnych oraz braniem balustrad których nie da się ponownie zamontować ze względu na ich stan techniczny, nie ma możliwości przywrócenia ruchu na moście w Krzeszowicach w dniu 01.11.2018 roku. Przywrócenie nawet ograniczonej przejezdności spowodowałoby pogorszenie się stanu technicznego obiektu, a elementy które zostały już naprawione mogłyby ulec uszkodzeniu (materiały oparte na spoiwach hydraulicznych wymagają czasu na związanie – zbyt wczesne ich obciążenie doprowadziłoby do zerwania wiązań i odspojenia materiału renowacyjnego). W związku z tym, komunikacja w dniu 1 listopada obywać się będzie według wyznaczonego i oznakowanego objazdu. Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego przeprasza za niedogodności związane z prowadzonymi pracami i dąży do ich jak najszybszego zakończenia – napisał w odpowiedzi na naszego maila dyrektor ZDPK.

Z informacji zamieszczonych na stronach ZDPK wynika, że most pozostanie zamknięty do 15 listopada.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. Piotr

  30/10/2018 o 21:52

  Brawo
  To będzie konkretny bałagan

 2. Anonim

  31/10/2018 o 07:55

  „komunikacja w dniu 1 listopada obywać się będzie według wyznaczonego i oznakowanego objazdu” czyli zmienioną organizacją ruchu: Chłopickiego do krajówki i Parkową od krajówki. Obie drogi 1 listopada są całkowicie zakorkowane i zawężone przez parkujące samochody, a miejsca parkingowe sprzedane na stoiska handlowe.
  Ważniejsza jest kasa dla urzędu niż kierowcy.

 3. wq...na "władze"

  31/10/2018 o 08:46

  to było do przewidzenia !

  • Zenek

   31/10/2018 o 09:41

   Brawo

   Bezpieczeństwo pieszych brak
   Bezpieczeństwo kierowców brak

   Super
   Zrobi się korek, nerwy …. brawo

  • Anonim

   31/10/2018 o 09:54

   Hahahah! Skoro było do przewidzenia, to po co się wkurzać ?
   Trzeba było reagować wcześniej.

 4. JERZY

  31/10/2018 o 12:15

  Słyszałem, ze most na ul. Grunwaldzkiej zostanie przeprojektowany, zatem poszerzony z przejściem dla pieszych – stąd decyzja o przedłużeniu jego zamknięcia a nie jakiś tam stan techniczny.
  Jeżeli to prawda to Brawo dla Starosty za opamiętanie, dla internautów za podpowiedź, dla tej redakcji, że zawiadamia o wszystkim wcześniej aniżeli Burmistrz, dla którego tzw. Szykana Roku.

  • Mewa

   31/10/2018 o 19:29

   Jerzy zmień informatora 🙂
   Most zabytkowy poszerzony? Chłopie co łykasz…?
   Do Wawelu piętro chcesz dorabiać?
   Precz z poszerzeniami.

   Będzie wyremontowany i nie poszerzajcie go za nic.

   Po poszerzeniu będą na nim tiry….

   • wq... na "władze"

    01/11/2018 o 08:24

    tzw.”tirów” (poczytaj co to TIR !) nie bedzie z jednego tylko powodu……..grunwaldzka by tego nie wytrzymała ! proste?!

  • Basia

   01/11/2018 o 02:05

   To niestety pogłoski tylko

 5. mieszkanka

  31/10/2018 o 19:00

  Nikt mądry nie robi równocześnie wszystkich dróg. Jednak najważniejsze jest skrzyżowanie „pod bunkrem” Legionów/Krakowska. Ktoś wbrew logice zarządził, że dzieci do szkoły chodzą z jednego konca miasta na drugi. Dlaczego nikt nie zadbał o bezpieczeństwo dzieci, przynajmniej między 12 a 14 postawić kogoś bo wtedy kończą sie lekcje i najwiecej dzieci przechodzi przez to skrzyżowanie; tiry, betoniary, jarmark. Oprzytomniejecie jak dojdzie do tragedii

  • ???

   01/11/2018 o 11:20

   Jakie dzieci?

 6. Witek

  01/11/2018 o 02:08

  Niestety

  Ktoś opamięta się po tragedii….
  Ryzyko ogromne

  • I

   01/11/2018 o 13:13

   Gdzie chodźcie do lekarza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę