Sport

W Zalasiu powalczą na szachownicy

Fot. John-Morgan on Foter.com / CC BY

W najbliższą sobotę, w szkole podstawowej w Zalasiu odbędzie się turniej szachowy dla dzieci i młodzieży. Zapisy wciąż trwają.

Siedem dziesięciominutowych rund dla każdego z zawodników, w dwóch grupach wiekowych – do 10 lat lub od 11 do 18 roku życia. Tak ma wyglądać pierwszy turniej szachowy organizowany przez powstałe niedawno Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit. 

Zmagania na szachownicy odbędą się w najbliższą sobotę, 24 listopada między 10:00 a 14:00. Miłośnicy rozgrywek szachowych mają czas do 22 listopada by wyrazić chęć uczestnictwa w turnieju. Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, miejscowość zamieszkania oraz wiek uczestnika należy przesyłać na adres mailowy: stowarzyszenie.amonit@gmail.com. Udział w wydarzeniu jest  bezpłatny, a  ilość miejsc ograniczona. Regulamin znajdziecie na facebookowym profilu stowarzyszenia.

Laureaci w nagrodę otrzymają pamiątkowe puchary. Dla uczestników przewidziano poczęstunek. Turniej odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Więcej Słońca

    22/11/2018 o 08:04

    Przy okazji szachów – warto wiedzieć:
    Jeden z najlepszych szachistów świata swoich czasów, Max Judd(Maksymian Judkiewicz), urodził się i mieszkał do 11 roku życia w Tenczynku.
    http://polskaswiatu.pl/max-judd-usa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę