Sport

Czy i gdzie poślizgamy się w tym roku

Fot. Foter.com

Czy w Krzeszowicach powstanie w tym roku lodowisko? Pytanie powraca, bo dotychczasowa lokalizacja ślizgawki zamienia się w teren budowy. O jej nowe umiejscowienie dopytywał na poniedziałkowej sesji radny Kamil Kłosowski. 

Po tym, jak przy Szkolnej ruszyły prace związane z rozbudową podstawówki, dla lodowiska trzeba szukać nowej lokalizacji. O to, gdzie i czy powstanie, dopytywał burmistrza radny Kłosowski. Jaka była odpowiedź? – To jest w gestii dyrektora Centrum Kultury i Sportu. Poprosiłem go o zorganizowanie przeniesienia lodowiska na krzeszowicki Rynek do 20 roku.

O to kiedy i gdzie mogłoby zacząć działać lodowisko mailowo zapytaliśmy u źródła, czyli w CKiS. – Jesteśmy w trakcie prac mających na celu uruchomienie lodowiska. Niestety obie możliwe lokalizacje (aktualna, czyli boisko SP 2 w Krzeszowicach oraz Rynek w Krzeszowicach) mają swoje duże ograniczenia. Jak wiadomo na terenie SP 2 w Krzeszowicach prowadzone są prace budowlane, natomiast krzeszowicki Rynek nie jest przystosowanych do lokalizowania tak dużego obiektu (trzeba pamiętać, że oprócz samego lodowiska usytuować trzeba całe zaplecze techniczne). Jeżeli dojdzie do uruchomienia lodowiska to ślizgać będzie się można tuż przed Wigilią – odpowiada Paweł Czyż, zastępca dyrektora CKiS. 

Jako miejsce nowej lokalizacji brana jest także pod uwagę gminna działka przy ulicy Ogrodowej.

19 komentarzy

19 Komentarzy

  1. CZTERDZIESTOLATEK

    27/11/2018 o 06:17

    BOISKO LICEUM @ IDEALNE I NIEWYKORZYSTANE@ Nawet lepsze ,jak obok szkoły@ więcej miejsc parkingowych i cały czas dosłonecznione@ nie zasłania budynek@ NAD CZYM DYSKUTOWAĆ???A bliskość szkół -LO I MUZYCZNEJ!Może tam któraś ze szkół udostępni ciepłą szatnię i toalety!!! A nie TOY TOY-e budowlane na mrozie-jak dotąd@@PROSTE?? PROSZĘ WYKONAĆ i tyle@ CZAS LECI@@JUŻ POWINNO TAM BYĆ ROZŁOŻONE@@ALE MOŻE PÓJDZIE IM TAK SPRAWNIE ,JA ROZKŁADANIE CYRKU ALBO WESOŁEGO MIASTECZKA?? NO UWIDZIM@@ POWODZENIA@

    • Anonim

      27/11/2018 o 22:11

      A z jakiej racji szkoła ma udostępniać sanitariaty wszystkim ? I jaka będzie weryfikacja kto korzysta z lodowiska to może skorzystać z toalety ??
      Uważasz, że dyrekcja którejkolwiek szkoły zgodzi się na udostępnienie szatni ???
      Człowieku, co ty bierzesz ??

      • GONZALES

        29/11/2018 o 16:02

        Pan 40-to latek może bierze ,ale zdecydowanie mniej ,jak ty!Każda szkoła ma tzw. woźną lub woźnego plus kilka osób obsługi lodowiska!A szkoły są po to ,aby również w zajęciach popołudniowych uczestniczyć@ np. języki obce ,zajęcia sportowe czy muzyczne!! teraz kumasz?

        • Anonim

          02/12/2018 o 23:32

          Ja kumam, ale Ty nadal nie do końca.
          Najpierw statuty szkoły i lektura ustaw o szkolnictwie, potem rozmawiajmy o lodowisku i udostępnianiu sanitariatów.

    • maran

      27/11/2018 o 23:55

      tam powinni market postawic dobra lokalizacja bliskosc krajowki jedynie ta jednokierunkowa ulica musieliby cos zrobic

  2. BALBINKA

    27/11/2018 o 07:51

    Powinno być koło szkoły muzycznej i za darmo!Bo dlaczego emeryci i renciści maja za darmo kursy komp. wycieczki ,uroczystości, opłatki,prasę- MAG. KRZESZOWICKI itp.itd.a dzieci muszą płacić za każdą godz. ruchu na świeżym powietrzu? Może tym ruchem częściowo odciągniemy dzieciaki od komputerów i laptopów@ NO TO =NOWA RADO MIEJSKA! CZEKAMY NA DECYZJĘ!!!

    • Anonim

      27/11/2018 o 22:12

      Uważasz, że skoro kurs komputerowy jest dla odbiorcy końcowego „za darmo” to wszystko jest za darmo ? Ten kto prowadzi kurs nic nie dostaje, prądu płacic nie trzeba ??

      Dlaczego są za darmo ?? Bo na to są DOTACJE !!! a na lodowisko nie ma.

      • BALBINKA

        29/11/2018 o 17:13

        TO POWINNY BYĆ DOTACJE NA MŁODZIEŻ@

  3. EMANUELLE

    27/11/2018 o 08:25

    RYNEK?? TO CHYBA PONURY ŻART! ALE MAJĄ POMYSŁY??? Auta już się nie mieszczą ,a oni chcą dodatkowa blokadę zrobić?? Ach,śmiechu warte.Jeden plus widzę-dostęp do cieplej toalety w KOK-u!

    • Anonim

      27/11/2018 o 22:15

      Nie mają, a ma. Burmistrz.

  4. Anonim

    27/11/2018 o 18:47

    Że się zapytam czysto retorycznie: komu podlega dyrektor Centrum Kultury i Sportu? P. burmistrz „prosi” dyrektora zamiast wydać stosowne polecenie?

    • Anonim

      27/11/2018 o 22:15

      No właśnie wydał polecenie. Lodowisko do 2020 ma być na rynku.

  5. Czesio

    27/11/2018 o 22:37

    Pewien znany elektryk wybrał się w zimie na ryby. Łowi i oczywiście nic nie może złowić. Nagle słyszy: „Tu nie ma ryb!”. Obejrzał się w jedną stronę, drugą, nikogo nie ma, więc dalej łowi. Za 5 minut znów słyszy: „Tu nie ma ryb!” Znowu odwrócił głowę w jedną stronę, drugą i znów nikogo nie ma, więc łowi dalej. Po kolejnych 5 minutach znów słyszy: „Tu nie ma ryb!” Zdenerwował się tym razem i głośno pyta: „A kto mówi?”, a głos: „Dyrektor lodowiska!”

  6. mz

    28/11/2018 o 11:46

    KOLO SZKOLY MUZYCZNEJ

  7. Anonim

    03/12/2018 o 22:45

    Czytając opis na fb Pana Kłosowskiego, burmistrz delikatnie mówiąc minął się z prawdą w sprawie lodowiska.
    Nie pierwszy raz.

  8. Anonim

    04/12/2018 o 05:34

    No brawo dobra zmiana zaczyna rządzić w gminie

  9. Mieszkaniec

    14/12/2018 o 22:50

    Dlaczego nie można zrobić lodowiska na Targowicy? Po za poniedziałkami tam przez cały tydzień nic się nie dzieje. Blisko szkoły, duża przestrzeń na parking dla aut… Poniedziałek jest w pierwszej połowie dnia. Z pewnością nie zubożeje teren, a i „jarmark” nie ucierpi. Jak można postawić wesołe miasteczko, to dla czego nie można zrobić tam lodowiska? Dzięki lodowisku + parking będzie z pewnością teren lepiej służył mieszkańcom, niż w obecnej formie.

    • Anonim

      15/12/2018 o 14:39

      a co robić z tą połową poniedziałku i z lodowiskiem wtedy, według Ciebie ?

      • Pilot

        15/12/2018 o 17:34

        Teren jest na tyle duży, ze w niczym to nie będzie przeszkadzało. Lodowisko rano dostępne tylko dla szkół.