Sport

Czy i gdzie poślizgamy się w tym roku

Fot. Foter.com

Czy w Krzeszowicach powstanie w tym roku lodowisko? Pytanie powraca, bo dotychczasowa lokalizacja ślizgawki zamienia się w teren budowy. O jej nowe umiejscowienie dopytywał na poniedziałkowej sesji radny Kamil Kłosowski. 

Po tym, jak przy Szkolnej ruszyły prace związane z rozbudową podstawówki, dla lodowiska trzeba szukać nowej lokalizacji. O to, gdzie i czy powstanie, dopytywał burmistrza radny Kłosowski. Jaka była odpowiedź? – To jest w gestii dyrektora Centrum Kultury i Sportu. Poprosiłem go o zorganizowanie przeniesienia lodowiska na krzeszowicki Rynek do 20 roku.

O to kiedy i gdzie mogłoby zacząć działać lodowisko mailowo zapytaliśmy u źródła, czyli w CKiS. – Jesteśmy w trakcie prac mających na celu uruchomienie lodowiska. Niestety obie możliwe lokalizacje (aktualna, czyli boisko SP 2 w Krzeszowicach oraz Rynek w Krzeszowicach) mają swoje duże ograniczenia. Jak wiadomo na terenie SP 2 w Krzeszowicach prowadzone są prace budowlane, natomiast krzeszowicki Rynek nie jest przystosowanych do lokalizowania tak dużego obiektu (trzeba pamiętać, że oprócz samego lodowiska usytuować trzeba całe zaplecze techniczne). Jeżeli dojdzie do uruchomienia lodowiska to ślizgać będzie się można tuż przed Wigilią – odpowiada Paweł Czyż, zastępca dyrektora CKiS. 

Jako miejsce nowej lokalizacji brana jest także pod uwagę gminna działka przy ulicy Ogrodowej.

36 komentarzy

36 Komentarzy

 1. CZTERDZIESTOLATEK

  27/11/2018 o 06:17

  BOISKO LICEUM @ IDEALNE I [email protected] Nawet lepsze ,jak obok szkoł[email protected] więcej miejsc parkingowych i cały czas dosł[email protected] nie zasłania [email protected] NAD CZYM DYSKUTOWAĆ???A bliskość szkół -LO I MUZYCZNEJ!Może tam któraś ze szkół udostępni ciepłą szatnię i toalety!!! A nie TOY TOY-e budowlane na mrozie-jak dotą[email protected]@PROSTE?? PROSZĘ WYKONAĆ i [email protected] CZAS [email protected]@JUŻ POWINNO TAM BYĆ ROZŁOŻ[email protected]@ALE MOŻE PÓJDZIE IM TAK SPRAWNIE ,JA ROZKŁADANIE CYRKU ALBO WESOŁEGO MIASTECZKA?? NO [email protected]@ [email protected]

  • Anonim

   27/11/2018 o 22:11

   A z jakiej racji szkoła ma udostępniać sanitariaty wszystkim ? I jaka będzie weryfikacja kto korzysta z lodowiska to może skorzystać z toalety ??
   Uważasz, że dyrekcja którejkolwiek szkoły zgodzi się na udostępnienie szatni ???
   Człowieku, co ty bierzesz ??

   • GONZALES

    29/11/2018 o 16:02

    Pan 40-to latek może bierze ,ale zdecydowanie mniej ,jak ty!Każda szkoła ma tzw. woźną lub woźnego plus kilka osób obsługi lodowiska!A szkoły są po to ,aby również w zajęciach popołudniowych uczestniczyć@ np. języki obce ,zajęcia sportowe czy muzyczne!! teraz kumasz?

    • Anonim

     02/12/2018 o 23:32

     Ja kumam, ale Ty nadal nie do końca.
     Najpierw statuty szkoły i lektura ustaw o szkolnictwie, potem rozmawiajmy o lodowisku i udostępnianiu sanitariatów.

  • maran

   27/11/2018 o 23:55

   tam powinni market postawic dobra lokalizacja bliskosc krajowki jedynie ta jednokierunkowa ulica musieliby cos zrobic

 2. BALBINKA

  27/11/2018 o 07:51

  Powinno być koło szkoły muzycznej i za darmo!Bo dlaczego emeryci i renciści maja za darmo kursy komp. wycieczki ,uroczystości, opłatki,prasę- MAG. KRZESZOWICKI itp.itd.a dzieci muszą płacić za każdą godz. ruchu na świeżym powietrzu? Może tym ruchem częściowo odciągniemy dzieciaki od komputerów i laptopó[email protected] NO TO =NOWA RADO MIEJSKA! CZEKAMY NA DECYZJĘ!!!

  • Anonim

   27/11/2018 o 22:12

   Uważasz, że skoro kurs komputerowy jest dla odbiorcy końcowego „za darmo” to wszystko jest za darmo ? Ten kto prowadzi kurs nic nie dostaje, prądu płacic nie trzeba ??

   Dlaczego są za darmo ?? Bo na to są DOTACJE !!! a na lodowisko nie ma.

   • BALBINKA

    29/11/2018 o 17:13

    TO POWINNY BYĆ DOTACJE NA MŁODZIEŻ@

 3. EMANUELLE

  27/11/2018 o 08:25

  RYNEK?? TO CHYBA PONURY ŻART! ALE MAJĄ POMYSŁY??? Auta już się nie mieszczą ,a oni chcą dodatkowa blokadę zrobić?? Ach,śmiechu warte.Jeden plus widzę-dostęp do cieplej toalety w KOK-u!

  • Anonim

   27/11/2018 o 22:15

   Nie mają, a ma. Burmistrz.

 4. Anonim

  27/11/2018 o 18:47

  Że się zapytam czysto retorycznie: komu podlega dyrektor Centrum Kultury i Sportu? P. burmistrz „prosi” dyrektora zamiast wydać stosowne polecenie?

  • Anonim

   27/11/2018 o 22:15

   No właśnie wydał polecenie. Lodowisko do 2020 ma być na rynku.

 5. Czesio

  27/11/2018 o 22:37

  Pewien znany elektryk wybrał się w zimie na ryby. Łowi i oczywiście nic nie może złowić. Nagle słyszy: „Tu nie ma ryb!”. Obejrzał się w jedną stronę, drugą, nikogo nie ma, więc dalej łowi. Za 5 minut znów słyszy: „Tu nie ma ryb!” Znowu odwrócił głowę w jedną stronę, drugą i znów nikogo nie ma, więc łowi dalej. Po kolejnych 5 minutach znów słyszy: „Tu nie ma ryb!” Zdenerwował się tym razem i głośno pyta: „A kto mówi?”, a głos: „Dyrektor lodowiska!”

 6. mz

  28/11/2018 o 11:46

  KOLO SZKOLY MUZYCZNEJ

 7. Anonim

  03/12/2018 o 22:45

  Czytając opis na fb Pana Kłosowskiego, burmistrz delikatnie mówiąc minął się z prawdą w sprawie lodowiska.
  Nie pierwszy raz.

 8. Anonim

  04/12/2018 o 05:34

  No brawo dobra zmiana zaczyna rządzić w gminie

 9. Mieszkaniec

  14/12/2018 o 22:50

  Dlaczego nie można zrobić lodowiska na Targowicy? Po za poniedziałkami tam przez cały tydzień nic się nie dzieje. Blisko szkoły, duża przestrzeń na parking dla aut… Poniedziałek jest w pierwszej połowie dnia. Z pewnością nie zubożeje teren, a i „jarmark” nie ucierpi. Jak można postawić wesołe miasteczko, to dla czego nie można zrobić tam lodowiska? Dzięki lodowisku + parking będzie z pewnością teren lepiej służył mieszkańcom, niż w obecnej formie.

  • Anonim

   15/12/2018 o 14:39

   a co robić z tą połową poniedziałku i z lodowiskiem wtedy, według Ciebie ?

   • Pilot

    15/12/2018 o 17:34

    Teren jest na tyle duży, ze w niczym to nie będzie przeszkadzało. Lodowisko rano dostępne tylko dla szkół.

 10. CZTERDZIESTOLATEK

  26/12/2018 o 06:29

  NO SUPER , TO ŻEŚMY SIĘ POŚLIZGALI NA [email protected]@ BRAWO NOWA ZMIANA i Burmistrzu##
  Teraz pozostaje tylko na STAWIE WROŃSKIM,tam infrastruktura jest-ławeczki,zadaszenie, [email protected]@ Tylko się modlić ,żeby mrozy przyszły i po [email protected]@ wesołych i zdrowych świąt,a o ruchu na świeżym powietrzu zawsze można sobie w TV pooglądać lub posłuchać w [email protected]@Ewentualnie na komórkach przy stole!

  • Jaber

   26/12/2018 o 23:04

   Wychodzi na to, iż władze uznały lodowisko za zbytek, mieszkańcom tym samym zbędny (sic!). Duży błąd. No cóż – to kolejna organizacyjna granda, którą ta ekipka nam funduje. Całokształt tych wpadek drażni i zaczyna mnie skłaniać do opinii, iż tzw. włodarze miasta powinni się podać do dymisji [nie, nie żartuję!]

   Ps.
   Mówiąc wprost uważam, że brak zainstalowania lodowiska świadczy o pospolitej, buraczanej bezczelności tych, którzy są za to odpowiedzialni.

 11. Łyżwiarz

  26/12/2018 o 21:38

  „zrobić” lodowisko…
  Ciekawe kto taki mądry wymyślił „zrobienie” lodowiska na placu obok muzycznej.
  zapomniał ktoś chyba ile wody jest potrzebne dziennie do uzupełniania.
  Nie mówiąc już o tym, że nikt z tutaj piszących nie ma zielonego pojęcia jak wygląda instalacja lodowiskowa, i jaki jest koszt jej przeniesienia.
  No i nikt się nie zastanowił nad tym, jak przenieść i zainstalować pozostałą infrastrukturę.

  No ale przecież „ma być!”.

  Pan Kłosowski może i trochę racji ma w tym co próbuje zrobić, szkoda tylko, że z wiedzą słabo.

  • aaa

   27/12/2018 o 15:21

   I przy takiej ilości klakierów o podobnej wiedzy będzie brnął dalej. Chyba największa nasza przywara współczesna, to wszechwiedza. 😉

  • Jaber

   28/12/2018 o 23:38

   Czekaj! Woda jest potrzebna? Budy, bariery i sprzęt trzeba przewieźć? Uruchomić to wszystko? Łoj. To rzeczywiście operacja na miarę startu wahadłowca! Dobrze, że uświadomiłeś to ignorantom.

   Ps.
   A od kiedy to wiadomo, że placu pod lodowisko nie będzie z racji prac budowlanych? Chyba gdzieś od połowy grudnia 2018r. [niech mnie ktoś poprawi]!? To rzeczywiście mało czasu na zaplanowanie innej lokalizacji dla tak, w sumie, zbędnej zawalidrogi, jak jakieś tam lodowisko!

   Ps. 2
   UWAGA: pozornie bez związku z tematem
   Jak to mi opowiadano…? Że biskup wziął za poświęcenie skrzyżowania 30 tys. zł.? Se myślę – chłolera, tyle roboty, a taka darmocha. [ale mu nie uwierzyłem – na pewno bajał]

   • Anonim

    29/12/2018 o 10:08

    To skombinuj wodę (z licznikiem, bo oczywiście za darmo się nie da) na placu przed muzyczną w kilka tygodni jak jesteś taki mądry.
    Ja na przyłącz na budowie czekałem półtora miesiąca.

 12. zbikot

  28/12/2018 o 07:51

  Heh heh a ja kupiłem łyżwy i po robocie xD

  • Jaber

   29/12/2018 o 11:57

   A za usługi komunalne będę odśnieżał drogi! I tak dalej.
   Kilka tygodni? Przynajmniej od czerwca wiadomym było, że są pieniądze na rozbudowę szkoły i co się z tym wiąże. Zatem kilka… ale miesięcy!
   Nikt nie ruszył głową w sprawie chyba jedynego sportowego obiektu, który się Krzeszowicom udał. Lodowisko w Zabierzowie, na którym miałem nieprzyjemność być, to przy krzeszowickim, jak mawiał poeta – syf, kiła, mogiła.
   A rejon Szkoły Muzycznej, to położony jest na środku Błędowskiej, że dostęp do wody jest tam problemem? Najzwyczajniej, żaden z technokratów nie pomyślał przyszłościowo i nie zabrał się za organizację przedsięwzięcia na czas. I nie ma to tamto!

   • Jaber

    29/12/2018 o 12:00

    Można prosić serwis o przerzucenie mojego wpisu pod odpowiedź do komentarza gościa powyżej, zaczynającego się od „To skombinuj…”?

    • krzeszowiceone.pl

     29/12/2018 o 13:57

     Nie mamy takich możliwości. Możesz umieścić komentarz we właściwym miejscu a my skasujemy ten w niewłaściwym 😉

   • Anonim

    29/12/2018 o 15:34

    Jako wzorowy obywatel znający się na wszystkim, wiedzący jak widać wszystko trzeba było wspomóc jedyną zimową atrakcję miejską i podpowiedzieć odpowiednim organom.
    Sama podpowiedź nic praktycznie nie kosztuje, wystarczyło wysłać prostego maila do urzędu. Czas jak widać masz na puste i bezowocne dyskusje tutaj.
    Skoro Ci tak zależy na dobrej gminie wykorzystaj go lepiej, bo tutaj takim gadaniem nie osiągniemy nic. Tu się nic nie załatwi.

    • Jaber

     29/12/2018 o 16:22

     Takie fora mieszkańców są właśnie od tego, by wymieniać się uwagami m.in. na temat pracy urzędników, którzy tu na etatach pracują, nie zaś charytatywnie. Jak widzę, już się okazuje, że to przecież za sprawą tychże mieszkańców, np. lodowisko nie stanęło w Krzeszowicach. Gratuluję logiki!
     Ps.
     Poczytaj, pooglądaj materiały z sesji, a dowiesz się, czy tzw. władza miała świadomość potrzeby tego obiektu (działającego od lat podczas zim!), czy też trzeba jej było to nadal „podpowiadać”.

     • Anonim

      30/12/2018 o 13:02

      Co innego uwagi a co innego ferowanie wyroków i pisanie kto czego nie robi, albo co robi źle.
      Z logiką to problem masz pan sam chyba, bo nigdzie nie jest napisane, że to za sprawą mieszkańców nie ma lodowiska. Wpis tyczył się Twojego poprzedniego wpisu, w którym, jak wspomniałem wcześniej, nie wymieniasz uwag, a w tonie „wszechwiedzącego” stwierdzasz. Zatem zaproponowałem jedynie wysłanie maila, teraz już poniewczasie niestety, który mógłby wiele zmienić. Tyle. Zero zarzutów, że to wina mieszkańców, zero wyrokowania kto jest za to odpowiedzialny. I tu się zgadzam, forum jest od wymieniania uwag i poglądów. Co niniejszym uczyniłem.
      I nadal uważam, że tutaj nic nie zdziałamy, poza dyskusją, która nic nie wniesie, jeżeli nie zacznie się działać (vide przykładowy mail). Forum to forum, nie oficjalna droga do urzędu.

 13. BALBINKA

  28/12/2018 o 17:30

  POLECAM II SESJE RADY MIEJSKIEJ!! powyżej link!Jest na YOU TUBE.Pan Burmistrz promuje i promuje Krzeszowice- turystykę promuje i sport promuje! A COS zamyka lodowisko! A nie on! CZY TO NIE ZABAWNE?Na pytanie radnego-czy lodowisko będzie,odpowiedz brzmi-będzie,albo nie będzie!Nie wiem ,dlaczego zniknęła IV SESJA -OSTATNIA! BYŁA KILKA DNI!A głos to chyba specjalnie wyciszony?

  • Ann

   28/12/2018 o 22:09

   Transmisja krzeszowickiej sesji to takie nowoczesne kino nieme. Może dodać napisy??
   Nawiasem, nie wiem jak to zorganizowali w innych gminach, ale obejrzałam na youtube fragmenty sesji w innych gminach i: jest głos (wyraźny, słyszalny doskonale), jest obraz, tablica z wynikami głosowań w odpowiednim momencie jest zbliżana i widoczna (!)… Zatem da się!

 14. DALE

  28/12/2018 o 18:03

  Nowa promocja ,nowe logo a lodowiska NIET!FAKTYCZNIE W DOBREJ KATEGORII TE SESJE UMIEŚCILI= ROZRYWKA!ALE PRZYRODĘ POPRAWIĄ W CZERNEJ-PARK KRAJOBRAZOWY BĘDZIE!No jeszcze jest stadnina koni u Janika w Czernej.Jakby to zamienić na RANCZO RIO BRAVO,albo SOLIDARNOŚCI? To mamy kolejny sukces!No i 2 nazwy ulic zmienić i plan wykonany na 4 latka!W klasztorze bracia mają sale kinową!Jakby tam się podwiesić i nazwać w stylu radnych i ogłosić ,jako kino miejskie!? Znowu sukces!A to ,że pałac ma być kiedyś wizytówką Krzeszowic to słyszymy od 1945 roku!Tak,jak o basenie i muszli koncertowej!I BĘDZIEMY SŁYSZEĆ NASTĘPNE MIN.20 LAT!!!DO SIEGO ROKU!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę