Sport

Które kluby sportowe otrzymają pieniądze z gminnego budżetu?

FOT. FAUNGG, FOTER.COM

Świt, Wolanka, Tęcza, Górzanka i Victoria Zalas to kluby, które otrzymały najwyższe dofinansowanie z gminnego budżetu. W czwartek urząd opublikował listę 17 podmiotów, które dostaną wsparcie na swoją działalność. W sumie 400 tysięcy złotych.

Najwyższa dotacja, jak co roku, przypadła krzeszowickiemu Świtowi. Klub na swoją działalność otrzyma 90 tysięcy złotych, to o 10 tysięcy złotych więcej niż przed rokiem. Po 50 tysięcy dostaną kluby z Woli Filipowskiej i Zalasu, a po 42 tysiące Tęcza Tenczynek i Górzanka Nawojowa Góra.

Zdecydowanie mniej niż przed rokiem trafi do Sankowi. Na działalność w 2018 roku klub otrzymał 40 tysięcy złotych, w nowym roku będzie to 25 tysięcy złotych. Mniej pieniędzy otrzymają też krzeszowicka UKS Jedynka i Jutrzenka Ostrężnica.

Lista podmiotów które otrzymały dofinansowanie:

Organizacja20182019
Fundacja AP Mam Talent1400014000
GKS Świt Krzeszowice 8000090000
UKS Topór Krzeszowice 80008000
LKS Górzanka Nawojowa Góra4100042000
UKS Fairway Krzeszowice 4000
UKS Jedynka Krzeszowice 120008000
LKS Tęcza Tenczynek4000042000
UKS Harmonia Krzeszowice 700011000
LKS Wolanka Wola Filipowska 5000050000
PKS Sankowia Sanka 4000025000
UKS Start Wola Filipowska 70007000
UKS Siateczka Zalas 70007000
UKS 6 Tenczynek 60009000
LKS Victoria Zalas 5000050000
LKS Jutrzenka Ostrężnica3000028000
Stowarzyszenie Centrum Aktywności Ruchowej Junior 40005000
Stowarzyszenie „Podaj Dalej” Ostrężnica4000

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę