Sport

CKiS wyśle uczniów z gminy na lodowisko do Zabierzowa lub Olkusza

W tym roku, ze względu na trwające prace budowlane przy ulicy Szkolnej, nie uda się uruchomić w Krzeszowicach sztucznego lodowiska. Centrum kultury przygotowuje ofertę dla szkół, dzięki której uczniowie będą mogli poślizgać się na lodowiskach w sąsiednich gminach.

To już pewne. W tym sezonie krzeszowickie Centrum Kultury i Sportu, ze względu na trwającą rozbudowę podstawówki przy Szkolnej musiało zrezygnować z organizacji sztucznego lodowiska w mieści. Wysokie koszty i problemy logistyczne sprawiły, że CKiS nie zdecydowało się także na przeniesienie tafli. Zmiana lokalizacji, według informacji ośrodka, to dodatkowy koszt w wysokości 70 tysięcy złotych, przy rocznym koszcie utrzymania sięgającym już 107 tysięcy złotych.

Czy zatem dzieci z gminy będą miały jeszcze okazję pojeździć na łyżwach w tym sezonie? – Przygotowujemy ofertę dla szkół naszej gminy zapewniający dowóz zorganizowanych grup na lodowisko w Zabierzowie lub Olkuszu. Dokładny koszt organizacji wyjazdów znany będzie po zebraniu wszystkich zgłoszeń od zainteresowanych szkół. Rozważamy także wyjazd na lodowisko podczas „Ferii w mieście” – informuje Paweł Czyż zastępca dyrektora CKiS.

 

19 komentarzy

19 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę