Sport

CKiS wyśle uczniów z gminy na lodowisko do Zabierzowa lub Olkusza

W tym roku, ze względu na trwające prace budowlane przy ulicy Szkolnej, nie uda się uruchomić w Krzeszowicach sztucznego lodowiska. Centrum kultury przygotowuje ofertę dla szkół, dzięki której uczniowie będą mogli poślizgać się na lodowiskach w sąsiednich gminach.

To już pewne. W tym sezonie krzeszowickie Centrum Kultury i Sportu, ze względu na trwającą rozbudowę podstawówki przy Szkolnej musiało zrezygnować z organizacji sztucznego lodowiska w mieści. Wysokie koszty i problemy logistyczne sprawiły, że CKiS nie zdecydowało się także na przeniesienie tafli. Zmiana lokalizacji, według informacji ośrodka, to dodatkowy koszt w wysokości 70 tysięcy złotych, przy rocznym koszcie utrzymania sięgającym już 107 tysięcy złotych.

Czy zatem dzieci z gminy będą miały jeszcze okazję pojeździć na łyżwach w tym sezonie? – Przygotowujemy ofertę dla szkół naszej gminy zapewniający dowóz zorganizowanych grup na lodowisko w Zabierzowie lub Olkuszu. Dokładny koszt organizacji wyjazdów znany będzie po zebraniu wszystkich zgłoszeń od zainteresowanych szkół. Rozważamy także wyjazd na lodowisko podczas „Ferii w mieście” – informuje Paweł Czyż zastępca dyrektora CKiS.

 

19 komentarzy

19 Komentarzy

 1. Anonim

  28/12/2018 o 20:39

  107 tysięcy utrzymanie, a ciemna masa ludzka się wkurza jak ceny podnoszą o złotówkę…

 2. LOKALNY

  29/12/2018 o 11:07

  W Krzeszowicach jak zwykle nic się nie opłaca!!! Lepiej korzystać z gotowca w innych gminach, za co też będzie trzeba płacić i jak zwykle z kieszeni prywatnych osób i rodziców uczniów.
  Ktoś proponował plac przy Ogrodowej – propozycja idealna!
  Trochę ruszyć mózgiem by się przydało ze strony pracowników CKiS a nie iść na łatwiznę bo pieniądze podatników się znajdą albo zapłacą rodzice.
  Iście kombinacja alpejska 🙁

 3. BALBINKA

  03/01/2019 o 04:25

  CO ZA CYRK NA KÓŁKACH Z TĄ WŁADZĄ! Już dzieci dowożą do innych miast na baseny ,do kin.A teraz i na lodowiska??Na pewno poprzedni kier. COS TOMASZ PIECHOTA i poprzedni burmistrz CZESŁAW BARTL nie dopuścili by do takiego skandalu@W końcu nie po to kupili lodowisko ,żeby rdzewiało??A obecni to promują sport i rekreację ,ale tylko na sesjach!!!A obecna kierowniczka COS powiesi kilka obrazków na ścianie ,przyjdzie kilka rencistek z Targowej ,bo blisko i ,,IMPREZA KULTURALNA ” ZALICZONA! W KOŃCU NIE BIORĄ PIENIĄŻKÓW ZA NIC!

 4. Niewidzialne ręka

  04/01/2019 o 16:29

  Sami się nie wybrali. Nawet jeśli są słabi.

  Ale dobra, Balbina, wczytaj się proszę, pomogę Ci – pro publico bono:

  1. Normalne zdanie piszesz normalnymi literami – nie dużymi. Dlaczego? O tym innym razem.
  2. Przecinek dajesz zaraz po wyrazie, potem wciskasz spację. A potem piszesz następny wyraz. Wyraz, przecinek, spacja, wyraz.
  3. Po znaku zapytania i wykrzykniku kończącym zdanie – znowu spacja. Zawsze. Wykrzykników i znaków zapytania nie nadużywaj.
  4. @ nie używaj w ogóle.
  5. „Dopuściliby” a nie „dopuścili by”. By piszę się generalnie razem, oprócz takich wyrażeń jak np. trzeba by. Tak bardzo w skrócie – bez wchodzenia w zawiłości.
  6. Przekaz jest jasny, nie musi być histeryczny.

  Czuwaj!

  • BALBINKA

   05/01/2019 o 19:07

   Po to, żeby właśnie takie osoby ,jak SZANOWNA PANI ,LUB PAN mogła sobie o wszystkim popisać ,tylko nie o lodowisku!!!Polonistka to czy wydra???Nie panie hrabio-coś na kształt świdra@@ISTOTNY JEST SENS WPISÓW ,A NIE PISOWNIA ,CZY ZNAKI@@
   WYCZUĆ TUTAJ DA SIĘ JEDYNIE CHĘĆ ZAISTNIENIA ,BEZ ŻADNEGO,NAWET NAJMNIEJSZEGO ODNIESIENIA DO MERITUM SPRAWY@ CZYLI NIC!POZDRÓWKO@

   • Ryszard

    06/01/2019 o 10:45

    Istotny jest sens wpisów… ciekawe.
    Czyli istotny jest przekaz. Rozumiem, że jak się na mieście spotkamy to najpierw mogę na Ciebie nawrzeszczeć, bo przecież nie ma to znaczenia jak mówię, ważne co, dobrze rozumiem?

    Chcesz zaistnieć? To idź do „Masterchef”, albo do „Mam talent”. Tam możesz przekazać sens swojego istnienia pozostałym.

    I dlaczego, droga Balbinko, czy raczej drogi Sandokanie, nie piszesz na kartkach świątecznych takimi znakami? Dlaczego wszystkie Twoje egzaminy były pisane poprawną polszczyzną bez tychże znaków, jakie prezentujesz powyżej? Dlaczego wszelkiego rodzaju pisma do banków, urzędów czy innych instytucji nie są u Ciebie „ozdobione” takimi znakami?
    Wszak liczy się sens, prawda? To zgodnie z sensem i logiką wszędzie powinieneś (powinnaś) takie znaki stosować. A tego nie robisz. Co czyni Cię niewiarygodnym. A zatem nie licz na to, że ktokolwiek tutaj potraktuje którykolwiek Twój wpis serio.
    A skoro nie potraktuje serio, to cały Twój zamysł „sensu” jest bez sensu.

   • Niewidzialna dorożka

    06/01/2019 o 15:59

    Nie rozumiesz.
    Spróbuję jaśniej.
    Czytanie Twoich postów – przez ich formę – jest porównywalne z rozmową z kimś, komu strasznie śmierdzi z paszczy, albo z gościem, który ściągnął buty u Ciebie w salonie i strasznie mu walą skarpety. Mógłby improwizować trzynastozgłoskowcem, ale raczej nie zrobi furory siłą swego intelektu i trafnością spostrzeżeń.

    A co do Twoich postów – dla mnie to zwykłe narzekactwo i zero pozytywnych propozycji. Takie pitolenie stałych bywalców w kolejce do lekarza. Warte tyle, co nic.

    • BALBINKA

     06/01/2019 o 21:05

     Temat lodowiska@ UWAGA[SKUPIENIE ,,ŚMIERDZI Z PASZCZY, SKARPETY WALĄ ”A teraz szanowni wpisujący się poszukajcie związku z powyższym tematem@@JAK TU DO TAKICH UŁOMNYCH I BIEDNYCH DOTRZEĆ-DUŻE LITERY ANI ŻADNE CAPSLOKI NIE POMOGĄ!Może nie mają innych zajęć ,ani hobby,więc epatują czystym chamstwem i tyle@ NAWET SIĘ DOMYŚLAM -KTO TO TAKI!TROCHĘ WSTYD@

 5. JERZY

  04/01/2019 o 17:30

  A przed nami Ferie i ZIMA jakiej dawno nie było. Żenada!
  Oprócz tego, jak może nie być lodowiska bez Pana Jurka ? Jako radny niech zadziała.

  • Anonim

   06/01/2019 o 10:47

   No tu działać nie będzie. Poproś go, ale nie przez forum.

 6. pluto

  06/01/2019 o 18:48

  Te wpisy ,niewidzialnej reki i Ryszarda..”zalatują trochę dyrektorstwem CKiS.Lub ich gorących popleczników?Wniosek prosty się tutaj wykreował sam z siebie -Nic nie wychodzi z kultury i nic ze sportu ,czy rekreacji ,to wzięli się za polonistykę i gramatykę!To jest dopiero żenada i dziadostwo!

  • Ryszard

   06/01/2019 o 19:16

   za to wpisy pluto zalatują nudziarstwem i wieszczą tyle, że nie ma nic lepszego do roboty jak snuć śmieszne teorie.
   Ani ja dyrektor, ani zastępca, ani nawet nie znam nikogo z CKiS.
   Ja tylko odniosłem się do wpisów Balbinki, które wyglądają fatalnie. Jakoś Ty, pluto, potrafisz pisać względnie poprawnie gramatycznie i stylistycznie. Nie dodajesz znaków dziwnych, nie musisz zaistnieć.

   Natomiast jesteś pan wybitnie niegrzeczny i niemiły próbując narzucić, jakobym ja miał jakiekolwiek powiązania z CKiS. To już nie można krytykować złych wpisów ?

   Dobrze, to żeby uspokoić Cię, pluto i innych szukających tutaj taniej sensacji i spisków powiem, że jestem oburzony decyzją dot. lodowiska. Faktycznie, jest to paranoja, że przy tak pięknej zimie dzieciaki nie mają się gdzie poślizgać. Nikt nie przewidział wcześniej remontów? Wstyd. Wstyd na kółkach!
   Pan v-ce dyrektor CKiS powinien był coś z tym zrobić. Ale nie zrobił.
   Gorzej, że to poniekąd my, wybierając tego burmistrza, i wybierając sobie sami takich a nie innych włodarzy jesteśmy współwinni. Bo trzeba było brać poprzednią ekipę, i poprzedni dyrektor Piechota by do takiej sytuacji nie doprowadził! No ale niestety wydawało nam się inaczej.

   Widzisz pluto? Da się bez tych wszystkich ozdobników? Da się. I wygląda to lepiej. I czyta się lepiej niż pół tekstu w CAPS.

   Następnym razem zastanów się, i najpierw zapytaj, a nie wyrokuj kto jest kim na forum.
   Bo na tej zasadzie można również powiedzieć o Tobie, że teksty w stylu „żenada i dziadostwo” zalatują jakbyś próbował reaktywować Samoobronę w Krzeszowicach, do której mogłeś kiedyś należeć.

   • :D

    06/01/2019 o 20:48

    Ryszardzie. W jednym masz 100% racji. Gdyby została ekipa Pana Bartla i pan Piechota, problem lodowiska nie zaistnizałby z bardzo prostej przyczyny. Nie byłoby rozbudowy szkoły. Nigdy by tego nie zrobili. Dlatego jestem w stanie znieść w tym roku ten brak, żeby w kolejnym była i nowa szkoła i lodowisko. pa. 😀

    • rex

     06/01/2019 o 22:09

     Czym jest podyktowana rozbudowa szkoły ,skoro dzieci coraz mniej?Budynki,które kiedyś były szkołami ,zostały oddane Potockim i idą w ruinę!Np.były UP.To jest jakaś polityka dziwaczna!

     • 😁

      07/01/2019 o 06:19

      Tak się składa, że w Krzeszowicach dzieci nie do końca mniej, a trudno zeby w XXI wieku uczyły się w dwóch oddalonych od siebie budynkach, nie miały gdzie ćwiczyć na wfie itd. Dlatego to super decyzja dla dzieci i rodziców z miasta.

     • CZTERDZIESTOLATEK

      07/01/2019 o 23:56

      Akurat trochę ruchu między budynkami wpłynęło by pozytywnie na zdrowie dzieci@ Bo tylko siedzą przy laptopach i nic więcej ,a mamuśki robią za taxi! Wszędzie podwożą -szkoła muzyczna ,języki obce ,itp.

 7. BALBINKA

  06/01/2019 o 20:37

  OK! Ogarnijcie się ludziska i weźcie za siebie,bo mi was żal!Kiedyś była plaga -PSEUDO LEKARZY! Wpisy typu; jesteś chory ,zmień lekarza ,co bierzesz?Zdołowałam ich ,że to nie ta strona i nic na temat. Choć powyżej znowu jakiś gamoń-,,niewidzialny dorożkarz” czy coś takiego podobnie pojechał@Czyli nie do wszystkich ułomnych dotarło!A teraz też nic na temat artykułu ,tylko czepianie się znaków,dużych liter, capsloków itp.itd.ByŁo kiedyś takie powiedzenie tu pasujące- nie masz się czego czepić biedaku? Czep się tramwaju! I TYLE NA TEN TEMAT!

  • Anonim

   07/01/2019 o 07:11

   O, popatrz. Dało się zminimalizować ilość zbędnych znakow ? Dało się 🙂 i jakże inaczej i lepiej czyta się Twoje wpisy! Gratuluję!

   • BALBINKA

    08/01/2019 o 09:20

    Oczywiście przyjmuję gratulacje z należytą pokorą i pełnym szacunkiem@Choć niektórym takie znaczki się podobają!TO TAK ,JAK NA FACE BOOKU= TE KCIUKI,MINKI ZDZIWKA,ZŁOŚCI CZY UŚMIESZKI@ WSZYSCY TEGO UŻYWAJĄ ,bo pisać coś to się im nie chce za bardzo! POZDRÓWKO@

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę