Inne

12-latki wymyśliły porwanie. Teraz zajmie się nimi Sąd Rodzinny

Fot. DrabikPany on Foter.com / CC BY

Ze szczegółami opowiedziały o mężczyźnie który najpierw je śledził a później zaczął za nimi biec, oraz o kierowcy samochodu, który próbował wciągnąć je do bagażnika. Nikt nie podejrzewał, że historia opowiedziana przez dwie 12-latki na krzeszowickim komisariacie okaże się zmyślona.

W poniedziałek krzeszowiccy policjanci dostali zgłoszenie o próbie porwania dwóch 12-letnich dziewczynek. Do zdarzenia miało dojść kiedy nastolatki wracały ze szkoły do domu. Policjanci udali się na miejsce, zabezpieczyli okoliczny monitoring oraz rozpytali  mieszkańców, jednak nikt nic nie zauważył.  Do okolicznych jednostek policji niezwłocznie rozesłano też komunikat z opisem pojazdu oraz przebiegiem zdarzenia.

Sprawa wyjaśniła się dopiero na komisariacie, gdzie nastolatki najpierw ze szczegółami opisały przebieg zdarzenia, a później przyznały, że do żadnej próby porwania nie doszło. Nie były też wstanie powiedzieć dlaczego zmyśliły historyjkę. Teraz sprawą 12-latek zajmie się Sąd Rodzinny. Ponieważ fałszywych zgłoszeń przybywa, krzeszowiccy policjanci planują przeprowadzić „pogadanki” w okolicznych szkołach, by uświadomić dzieciom płynące z nich konsekwencje.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. tomasz myszewski

  07/02/2019 o 07:06

  Może nowy challenge z internetu ? A może jakiś odcinek „Szkoły” „Szpitala” czy innego prowokującego wyobraźnię dzieciaków programu ?

  • Anonim

   07/02/2019 o 20:25

   To są super programy. TVN i Polsat są jedynymi obiektywnymi telewizjami nadającymi właściwe programy.
   Tylko to nieszczęsne TVP mąci w głowach wszystkich. I dzieci też.

   • Lili5

    09/02/2019 o 08:14

    A który to niby serial mąci w głowach dwunastolatkom? Klan?!

    • Anonim

     12/02/2019 o 11:30

     nie. Jaka to melodia.

 2. Sowa

  07/02/2019 o 13:25

  Może w ramach zajęć patriotycznych wychowywać i objaśniać, czym skutkują dla finansów gminy, a tym samym dla nas wszystkich takie zachowania. Policja zamiast łapać przestępców zajmuje się figlami nastolatek. Uważam, że kosztami tej sytuacji powinni zostać obciążeni rodzice, a nastolatki powinny popracować społecznie na rzecz gminy.

 3. tomasz myszewski

  08/02/2019 o 09:25

  Zgadzam się że TVP przestało być wiarygodnym źródłem informacji – jak każda telewizja propagandowa ale szczerze pisząc „Szkoła” czy „Szpital” mają wpływ na wyobraźnie dziecka a w niektórych przypadkach mogą kształtować sposób ich zachowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę