Kultura

Coraz większe zainteresowanie gminnymi konkursami. Na co pójdą pieniądze z budżetu?

Gmina rozstrzygnęła kolejne konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. Na niektóre z nich, zgłoszeń było znacznie więcej niż przed rokiem. Czego dotyczą projekty i kto otrzymał najwięcej pieniędzy?

Aż 23 organizacje otrzymają dofinansowanie swoich projektów w ramach konkursu ofert na realizację zadań z dziedziny kultury, sztuki, tradycji i ochrony dóbr kultury. Najwięcej – po 4 600 złotych trafi do Stowarzyszenia Ratuj Tenczyn na funkcjonowanie grupy rekonstrukcyjnej przy zamku, Stowarzyszenia Pokochaj Muzykę na projekt Integracji Jazzowych oraz Fundacji „Kobieta w Regionie” na organizację Nocy Świętojańskiej. W sumie w ramach konkursu rozdysponowano 50 tysięcy złotych. Pozostałe projekty, które otrzymały wsparcie można sprawdzić tutaj.

Trzy stowarzyszenia zgłosiły projekty w ramach konkursu ofert w dziedzinie turystyki. Stowarzyszenia Nasz Tenczynek na rajd Toporczyków otrzyma 3 tysiące złotych, Klub Wspinaczkowy Trawers na projekt Jaskinia, kopalnie, skały i ostańce na terenie Gminy Krzeszowice – 2.1 tysiąca złotych oraz Wspólna Gmina Krzeszowice na Grzybobranie – 1.6 tysiąca złotych. 

Tylko jedna oferta wpłynęła na konkurs w dziedzinie wolontariatu. Na promocję Maltańskiej Służby Medycznej Fundacja Pomoc Maltańska otrzyma 1.7 tysiąca złotych. Tak samo wygląda rozstrzygnięcie konkursu w dziedzinie ekologii z zakresu ochrony pszczoły miodnej. 10 tysięcy złotych na zakup węzy pszczelej i edukacje rolników, zakup roślin miododajnych i organizację olimpiady dla młodzieży otrzymało krzeszowickie stowarzyszenie Barć.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Adam

  06/02/2019 o 10:10

  To cieszy,ze powstaja storzarzyszenia i inicjatywy i dobrze, ze Gmina je wspiera. Rzucam temat, ze w przyszlym roku byc moze warto byloby zorganizowac glosowanie mieszkancow na poszczegolne inicjatywy i na tej podstawie przydzielac stodki (lub np. czesc srodkow). Co o tym myslicie?

 2. Zamkowy

  06/02/2019 o 10:27

  Brawo Ratuj Tenczyn:-)

 3. irys

  07/02/2019 o 10:33

  gdzie mozna zobaczyc na co dokladnie pojda pieniadze z tych grantów?

  • krzeszowiceone.pl

   07/02/2019 o 12:05

   w BIP można sprawdzić listę zadań, w treści jest link (do grantu z największym zainteresowaniem)

 4. Zaskoczę Was!

  11/02/2019 o 18:43

  No i super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę