Wydarzenia

Polityczna „Wiosna” dotarła do Krzeszowic

Fot. materiały prasowe

Mimo zimy za oknem, na polskiej scenie politycznej temperatura rośnie. Powodów jest kilka. Zbliżające się wybory do Europarlemantu, jesienne wybory do Sejmu i Senatu oraz pojawienie się na politycznym boisku kolejnego gracza. Wiosna w tym roku przyszła wyjątkowo wcześnie. Jej sympatycy, struktury tworzą także w naszej gminie.

Symboliczny koniec zimy ogłoszono już na początku lutego na warszawskim Torwarze. To właśnie tam swoją inaugurację miała nowa formacja byłego prezydenta Słupska. Z „Wiosną” Robert Biedroń przyjechał także do Krakowa. 14 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury mówił o walce ze smogiem i odchodzeniu od węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, ale także o rozdziale państwa od Kościoła. Według lidera „Wiosny”, w Krakowie wiele dóbr publicznych zostało oddanych instytucjom kościelnym „w sposób niesprawiedliwy”.

Podczas krakowskiej konwencji Biedroń przedstawił koordynatorów nowej formacji w Małopolsce. Do sympatyków „Wiosny” dołączyli także mieszkańcy naszej gminy. Koordynatorką partii w Olkuszu i jego okolicach, w tym także Krzeszowicach, została Monika Cichoń, na co dzień prowadząca własną działalność gospodarczą w naszej gminie.

W tej chwili „Wiosna” buduje swoje regionalne struktury i przygotowuje się do startu w wyborach. Część sondaży wskazuje, że partia Roberta Biedronia po jesiennych wyborach może stać się trzecią siłą polityczną w polskim parlamencie. Wyborców ma przekonać do siebie m.in. postulatami stworzenia sektora odnawialnych źródeł energii, rozdziałem Kościoła od państwa (renegocjacja konkordatu, opodatkowanie tacy, wyprowadzenie religii ze szkół), odpartyjnienia spółek skarbu państwa czy minimalną emeryturą na poziomie 1 600 złotych.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Popieram

  25/02/2019 o 11:02

  Głosowałem na tą panią z PSL, super osoba.

 2. XB`

  26/02/2019 o 12:33

  W końcu. Panom i panom a PiS i PO już dziękujemy. Czas na normalną zachodnią cywilizację i zwyczajny fajny kraj.

  • 😁

   26/02/2019 o 17:55

   Normalną fajną cywilizację. Czas umierać. 😂

  • pl

   26/02/2019 o 22:46

   Chciałabym, bardzo, wierzyć w to że wystarczy zmiana władzy aby się tak stało. Niestety ta władza JEST przedstawicielem naszego narodu, i tacy również jesteśmy.Bardzo chciałabym, aby coś się zmieniło… zawitała otwartość, empatia, rozsądek i szerokie horyzonty w naszym parlamencie, niezależnie od nazwy partii.

   • Anonim

    27/02/2019 o 15:43

    To trzeba zacząć zmiany od wyborców, bo to oni kształtują to środowisko, które nami rządzi. A niestety nawet na lokalnym podwórku nieczęsto empatia i rozsądek to pojęcia obce dla zwykłych obywateli.

 3. Melon

  27/02/2019 o 11:44

  Czekamy na program LGBT dla szkół. Powodzenia w tej zachodniej normalności.

 4. FR

  27/02/2019 o 12:06

  Wiosna szybko minie, a po niej lato :-).

 5. dziekuje nie przyjmuje

  27/02/2019 o 13:01

  Populizm populizm i jeszcze raz populizm. Ale wyborcy p. Biedronia nie rozumieja znaczen niektorych wyrazow.

 6. Jaber

  10/03/2019 o 04:28

  Plastikowy twór marketingowy, który wygląda na eksperyment nad skutecznością snucia fantasmagorii politycznych w kontekście zdobywania poparcia wyborczego.
  Z dwudziestu siedmiu stron tak zwanej ‚książeczki programowej’, jakaś połowa to zdjęcia, grafiki i inna ‚piktografia’. Nie uśmiecha się na nich jedynie flaga RP. Wszystko, ale to wszystko jest tam lepsze, większe, bogatsze, skuteczniejsze, barwniejsze, weselsze… Brak twardej treści uderza. Czytanie tego, to jak przeglądanie foldera o Malediwach.
  Na celowniku Wiosny znajduje się zapewne, oprócz dość skąpego elektoratu równościowo-manifowego, spora grupa bezrefleksyjnych biorców obietnic, przylepiona, jak dotąd, głównie do partii PiS. I tutaj Wiosna może okazać się skuteczna.
  Z ciekawością poprzyglądam się losom tej turystyczno-fajerwerkowej inicjatywy w konfrontacji z obrosłymi już tłuszczem dwoma największymi tucznikami naszej obrotowej sceny politycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę