Wydarzenia

Druhowie z gminy skierowani do pomocy mieszkańcom krakowskiego Bieżanowa

Fot. Kraków112

Jak informuje Kraków 112, trzy jednostki ochotniczej straży pożarnej z gminy walczą z żywiołem w krakowskim Bieżanowie. Dzielnica została zalana po tym jak rzeka Sefera wystąpiła z wałów. Woda wdarła się m.in na ulice Półłanki czy Sucharskiego.

Druhowie z Czernej, Tenczynka i Woli Filipowskiej zostali dziś skierowani do działań na krakowskim Bieżanowie. Poza OSP z gminy – jak informuje Kraków 112, na miejscu są także jednostki z Jerzmanowic-Przegini, Świątnik Górnych, Czernichowa czy Słomnik. Intensywne opady sprawiły, że miejscowa rzeka przerwała wały. W Krakowie tylko do 16:00 straż musiała interweniować ponad 200 razy.

Niestety prognozy dla południa Polski nie są optymistyczne. W województwach podkarpackim, małopolskim, śląskim i świętokrzyskim obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne trzeciego stopnia. Po ulewach, na Wiśle tworzy się fala wezbraniowa, która przechodzi przez Małopolskę. Jej kulminacja jest przewidziana na sobotę. W Krakowie jej wysokość przekroczy stan alarmowy o około pół metra (stan alarmowy to 520 cm) – informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Dziś po raz kolejny mieszkańcy południa Polski otrzymali alerty bezpieczeństwa.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę