Wydarzenia

W niedzielę wybory do Parlamentu Europejskiego. Gdzie głosować i jak oddać ważny głos

Fot. Foter.com

26 maja wybieramy posłów do Parlamentu Europejskiego. W ten dzień lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Gdzie swój głos oddać mogą mieszkańcy gminy? Jak głosować by głos był ważny? Gdzie sprawdzić listę kandydatów z naszego okręgu?

Od soboty aż do zakończenia głosowania potrwa cisza wyborcza. Za jej złamanie grozi grzywna od 500 tysięcy do nawet miliona złotych. Samo głosowanie rozpocznie się w niedziele, 26 maja o godzinie 7:00 i potrwa do 21:00. By móc zagłosować w lokalu wyborczym trzeba okazać dokument tożsamości – dowód lub paszport. Po otrzymaniu karty do głosowania warto sprawdzić czy znajduje się na niej pieczęć obwodowej komisji wyborczej oraz odcisk okręgowej komisji wyborczej

Głos będzie ważny gdy postawimy znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Znak X to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki. Jeśli znak zostanie postawiony przy nazwisku więcej niż jednego kandydata, lub nie dostanie postawiony wcale, głos będzie nieważny. Instrukcja dotycząca poprawnego głosowania znajdzie się na karcie wyborczej.

Więcej informacji:

Sprawdź adres obwodowej komisji wyborczej na terenie gminy >>
Tu znajdziesz listę kandydatów z naszego okręgu ubiegających się o fotel w europarlamencie >>

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę