Wydarzenia

Minister, były burmistrz, przedsiębiorcy i samorządowcy wśród nagrodzony medalem „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”

Fot. Kacper Ropka

We wtorkowe popołudnie w Sali Herbowej krzeszowickiego magistratu radni przyjęli deklarację z okazji trzydziestej rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku oraz piętnastej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. W trakcie nadzwyczajnej sesji dziesięcioro mieszkańców otrzymało medale „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”.

W trakcie uroczystości wspominano przygotowania do przeprowadzenia pierwszych, częściowo wolnych wyborów, tworzenie w Krzeszowicach Komitetu Obywatelskiego, oraz ludzi dzięki którym  powstał. Wykonywaliśmy tylko swoją pracę, która przez czas i miejsce stała się wyjątkowa – stwierdziła Alicja Jagiełło, która razem z mężem, byłym burmistrzem Krzeszowic, a obecnym radnym, odebrała medal „Zasłużony dla Gminy Krzeszowice”.

 

Wyróżnienia odebrali także Elżbieta Kusy – wieloletnia skarbnik gminy, Helena Latawiec – wieloletnia radna, przewodnicząca osiedla Czatkowice, Adam Godyń – przewodniczący Rady Miejskiej, przedsiębiorcy – Andrzej Mędrala (Melba), Jarosław Janik (rolnik z Czernej, prowadzi również agroturystykę), Roman Staroń (Brukman), Roman Bochenek (Rimix). Medal otrzymał także minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Odbierając wyróżnienie, zadedykował je wszystkim członkom Komitetu Obywatelskiego – Gdyby nie oni, nie byłoby mnie tu gdzie jestem – podkreślił.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Adelajda

  04/06/2019 o 21:55

  Zasłużony dla gminy Pan Jagiełło… Hmmm a podobno tyle firm nieweszlo za jego kadencji do Krzeszowic, to dzięki niemu nie jesteśmy teraz Niepołomicami albo Zabierzowem… Fakt zasłużony że w gminie nie jest dobrze, oby tak dalej

 2. Anka

  05/06/2019 o 19:57

  Ręka rękę myje ….. sami swoi

  Zero szans na rozwój firm, przedsiębiorczości, inwestycji
  A szkoda

 3. prawy

  06/06/2019 o 02:30

  Taka piekna twarz

 4. TOTAL TOLY

  06/06/2019 o 07:32

  JAGIEŁŁO??????//////ALE CHECA NA 102@@KLĘKAJCIE NARODY ,BO SŁÓW BRAK@

 5. Anonim

  06/06/2019 o 22:41

  Układ rządzi tylko osoby się zmieniają.

 6. BALBINKA

  08/06/2019 o 06:04

  Jak rządzi to widać@ Mamy basen ,kino ,a nawet lodowisko nie zdążyli rozłożyć@ Tylko niszczą to ,cio istnieje@ Pałace dalej popadają w ruinę i nic się tym nie martwi@To już ostatnie w Polsce niezadbane zabytki!Innych nie ma w takim stanie. Za 8 mln. zrobili zamek w Rudnie i oddali włascicielowi.
  Obwodnicę rok robili ,a dalej połowa mostu zastawiona@Jeszcze podobno do jarmarku w poniedzialki chcą się dobrać,bo urzędniczki nie mają ,gdzie zaparkować i 100 aut z mamusiami musi pod drzwi szkoły podjeżdzać z pociechami ,zeby się czasem nie przeszły piechotą do szkoły!!Ale zmiany nazw ulic i stawianie pomników nawet im idzie@@No i odznaczanie się też@Pełna kompromitacja!

  • Anonim

   08/06/2019 o 16:11

   Najłatwiej się krytykuje.
   Ale skoro tak dobrze Ci idzie krytyka to zapewne masz też wiedzę, jak zrobić tak, by uniknąć tego co mamy.
   Zatem działaj, nie krytykuj. Zrób coś.
   Cokolwiek.
   Powiedzmy posprzątaj w ogrodzie (o ile masz). A potem my – mieszkańcy – przyjdziemy i będziemy oglądać i oceniać jak posprzątałeś swoje gospodarstwo.
   Bądź przygotowany na sromotną krytykę.

  • Swieszek

   01/08/2019 o 12:59

   Smutne lecz prawdziwe, Krzeszowice I uzdrowisko „grzezna”, o basenie, o swietnosci Krzeszowice Marzyc!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę