Wydarzenia

Zamiast do Niemiec trafili do Krzeszowic. Policja zatrzymała młodych obcokrajowców ukrytych w podwoziu autokaru

Fot. KPP Kraków

Trzech imigrantów zostało zatrzymanych przez policjantów z Krzeszowic. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę ukrywając się pod podwoziem autokaru, gdzie spędzili ponad dobę.

W niedzielę, w godzinach porannych na teren jednej z firm transportowych w Krzeszowicach wezwano policjantów, gdzie według zgłoszenia zauważono jak trzech młodych mężczyzn wychodzi spod autokaru wycieczkowego, który powrócił z Sarajewa (pasażerowie  z tego autobusu  wysiadali już wcześniej).

Na miejsce udali się policjanci z Komisariatu Policji w Krzeszowicach. Wówczas ostatni z mężczyzn wyczołgiwał się spod pojazdu. Pozostali siedzieli obok autobusu, byli zdrętwiali, gdyż ciężko im było się poruszać, z uwagi na bardzo ciasną przestrzeń w jakiej się ukryli. Po angielsku pytali „czy są w Niemczech i czy jest tu euro”. 

Policjanci ustalili, że obcokrajowcy w nocy z 21 na 22 czerwca br. podczas przystanku w Sarajewie ukryli się pod podwoziem autokaru w 40 centymetrowej przestrzeni wokół koła zapasowego i w takich warunkach podróżowali aż do Krzeszowic. Wszyscy trzej zostali przez stróżów prawa zatrzymani i przewiezieni na komisariat. Okazali się nimi dwaj Algierczycy w wieku 17 i 22 lata oraz jeden 17-letni Syryjczyk. Policjanci zaopiekowali się nimi, dali im wody, jedzenie oraz umożliwili umycie się. Następnie nielegalni imigranci zostali przekazani funkcjonariuszom Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, którzy wykonali dalsze czynności z ich udziałem. 

materiał prasowy KPP w Krakowie

W górę