Gospodarka

Wniosek do programu „Czyste Powietrze” złożysz w krzeszowickim urzędzie

Fot. Foter.com

Od środy w krzeszowickim urzędzie można składać wnioski w ramach programu „Czyste Powietrze”. Do tej pory wypełnione dokumenty trzeba było zawieźć do krakowskiego biura WFOŚiGW lub wysłać przez internet. Teraz pomoc w ich składaniu mają zapewnić krzeszowiccy urzędnicy.

Urząd przyjmuje wnioski w ramach pilotażowej umowy zawartej w połowie lipca przez władze gminy z WFOŚiGW. Zgodnie z zawartym porozumieniem, krzeszowicki urząd wystawił pracownika, którego fundusz przeszkolił. Magistrat otrzymał upoważnienia i dostępy do generatorów obsługujących wnioski, przygotował też stanowisko z dostępem do internetu, umożliwiające złożenie dokumentu.

Wnioski przyjmowane są w budynku urzędu przy pl. F. Kulczyckiego 1, pokój 2B, tel: 12 252 08 05.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. tomaszmyszewski

  04/10/2019 o 20:53

  Super – jak tylko północnokoreańskie słońce przestanie świecić ( blask oślepia i nie widać nic ) może kiedyś „zobaczymy” że nad kominem „powietrze” też „jest” i nieważne czy „w” (domu) czy „poza” ale oddychamy 365/24/7. Wtedy – jak mniemam – urzędnik delegowany jak i „generator” zaczną działać należycie 🙂

 2. browarowy

  07/10/2019 o 12:01

  @tomaszmyszewski
  Panie, co Pan tu piszesz? Ale, że o czym, o kim? że co?

  Możliwe dofinansowanie do 90% całkiem spoko opcja. Odwiedzę za niedługo Pana/Panią urzędnik.

 3. tomaszmyszewski

  08/10/2019 o 18:07

  @ browarowy – ależ zapraszam serdecznie wspomnianego urzędnika – a może sam prezes się pofatyguje 🙂 – czy szanowny browarowy złożył już donos ? Czekam z niecierpliwością i poinformuję jak tylko kontrola się odbędzie.
  A możliwe dofinansowanie ( późniejszy zwrot ) https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/ do 90% to „spoko opcja” – ale nie dla osoby która nade wszystko woli palić śmieci ( bo tanio i już jest i nie trzeba niczego zmieniać żeby było ciepło ) lub dla osoby której po prostu na to nie stać – no ale browarowy o tym wie bo przecież nosi ciemne okulary co by północnokoreańskie słoneczko grzało ale nie oślepiało – nieprawdaż ?

 4. Ktosik

  10/10/2019 o 09:19

  Zaczęło się. Już śmierdzi.koniec spacerów na najbliższe 6 miesięcy. Półśrodki (czyli np. mniej kopcące piece węglowe) nie są wystarczające, ponieważ ludzie prawdopodobnie i tak palą wszystkim. Dlatego popieram uchwałę krakowskaą- zakaz całkowity palenia stałymi paliwami.

 5. My też

  11/10/2019 o 07:52

  Za uchwałą krakowską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę