Wybory do Sejmu i Senatu

Politycy zamilkną. W sobotę rozpoczyna się cisza wyborcza

Fot. CJS*64 / Foter / CC BY-ND

Nie będzie agitacji, rozdawania ulotek, wygłaszania politycznych przemówień. W sobotę kandydaci na posłów i senatorów zamilkną, ale tylko na dwa dni. Cisza wyborcza potrwa do zakończenia głosowania, za jej złamanie grozi kara grzywny.

W sobotę lokalni politycy znikną z czołówek gazet, telewizji i portali internetowych. Od północy rozpoczyna się cisza wyborcza, wszelkie próby jej łamania mogą skończyć się nałożeniem kary, w przypadku publikacji sondaży – sięgającej nawet miliona złotych.

W dzień głosowania, 13 października, lokale wyborcze będą czynne od 7:00 do 21:00. Po otrzymaniu kart do głosowania najpierw warto sprawdzić, czy zostały one ostemplowane pieczęciami obwodowej komisji wyborczej. Od komisji otrzymamy dwie karty do głosowania – jedną z listą kandydatów do Sejmu, drugą – do Senatu. 

Na karcie z nazwiskami kandydatów do Senatu stawiamy znak X  przy jednym nazwisku. W przypadku karty z kandydatami do Sejmu – głosujemy tylko na jednego kandydata z jednej listy. By głos był ważny, linie muszą przecinać się we wewnątrz kratki. Pełną listę kandydatów do Sejmu i Senatu w naszym okręgu znajdziecie na stronach Państwowej Komisji Wyborczej.

Listę lokali wyborczych w gminie wraz z informacją, czy są one przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych znajdziecie na stronach PKW. W poniedziałek po południu dowiemy się które partie przekroczyły próg wyborczy. 

 

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wyborca w błogostanie

    12/10/2019 o 18:20

    Cudownie! Nareszcie błogi spokój. Niech ktoś wreszcie wprowadzi ciszę polityczną przez cały rok. Będziemy zdrowsi fizycznie bo ten stan zagwarantuje nam zdrowie psychiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę