Wydarzenia

Wola Filipowska. Uwaga na dziurę w moście

Jedyny most na Białce, którym można dotrzeć do pobliskiej Puszczy Dulowskiej sypie się co raz bardziej. W połatanej konstrukcji pojawiła się właśnie kolejna dziura. 

Puszcza Dulowska to jeden z popularniejszych kierunków spacerów w słoneczne, jesienne dni. By się do niej dostać, na Białce w Woli Filipowskiej, trzeba pokonać drewniany most na Dulówce. Po połatanej konstrukcji strach jeździć samochodem. Przy założonej kilka miesięcy temu łacie pojawiła się kolejna dziura przez którą można zobaczyć płynącą w dole rzekę. 

Na wrześniowym zebraniu, mieszkańcy Woli Filipowskiej przeznaczyli w przyszłorocznym budżecie 50 tysięcy złotych na remont mostu. Podczas spotkania zwracali uwagę, że do naprawy powinny  dorzucić się także Lasy Państwowe, których ciężkie pojazdy niszczą most. Gmina miała podejmować próby rozmów z państwowym podmiotem, ale Lasy utrzymują, że samochodu załadowane drewnem nie przejeżdżają przez most na Białce. Dziurawa konstrukcja, ma zostać po raz kolejny zabezpieczona.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Wiewióra

  11/10/2019 o 15:49

  Ciekawe którędy będzie dojeżdżał do leśniczówki leśniczy. Chyba że odchodzi na emeryturę bo pora😭. Którędy będą wozić drewno wszyscy jeżdżący dotąd tamtędy traktorzyści. Może to bunt mostku na szabrowane z biednego lasu drewno, którego całe stosy leżą ścięte i czekają na wywóz.

 2. tomaszmyszewski

  11/10/2019 o 21:38

  Niestety – z oczywistych względów nie ma danych na temat Korei Północnej 🙂 – https://businessinsider.com.pl/polityka/cisza-wyborcza-2019-co-to-jest-i-ile-trwa-cisza-wyborcza-zakaz-agitacji-przed/4xbhlxg

  Powodzenia Polsko !

 3. Sąsiad

  11/10/2019 o 21:46

  Ciekawe jak mieszkańcy będą dojeżdżać do domu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę