Wydarzenia

Arcybiskup wmurował kamień, wicepremier zwiedzał zamek

Fot. Kacper Ropka

W niedzielę metropolita krakowski poświęcił odrestaurowaną fasadę zabytkowego kościoła Świętego Marcina. Podczas mszy, w ścianę świątyni wmurowano kamień ze wzgórza Golgota.

Niedzielna msza wieńczy proces modernizacji, jakim od kilku lat poddawany jest krzeszowicki zabytek. Dzięki środkom z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego udało się m.in. odnowić elewację kościoła, a dzięki pieniądzom z urzędu marszałkowskiego stolarkę okienną i witraże. 

Mszę odprawił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, a efekty prac sfinansowanych z publicznych pieniędzy mógł na własne oczy zobaczyć wicepremier i minister kultury – Piotr Gliński. W niedzielę Gliński zwiedził też zamek Tenczyn w Rudnie gdzie spotkał się z Janem Potockim, spadkobierą dawnych właścicieli warowni.

 

5 komentarzy

5 Komentarzy

 1. Patqi

  11/11/2019 o 22:03

  Boze miej w opiece w opiece Krzeszowice………

 2. Adam

  12/11/2019 o 11:36

  Minister kultury powinien jeszcze zwiedzić pałac…

 3. Mieszkaniec

  13/11/2019 o 16:06

  Pewnie, może sypnie groszem Potockim i wreszcie ta rudera przestanie straszyć. Zresztą w tym samym kierunku zmierza stary pałac. Brak zainteresowania właścicieli. Zaniedbane otocznie, park, aż przykro patrzeć. Po co było zabierać gminie?

 4. Baran

  21/11/2019 o 16:20

  Ciekawe ile zaikasował arcypasterz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę