Wydarzenia

Policja chce porozmawiać z mieszkańcami o bezpieczeństwie. Debata społeczna już na początku grudnia

Fot. KPP Kraków

Gdy zapada zmrok uważnie stawiaj każdy krok – głosi napis na jednym z budynku w pobliżu ścisłego centrum Krzeszowic. Czy w godzinach wieczornych po ulicach miasta można poruszać się bezpiecznie? Na początku grudnia miejscowa policja wraz ze strażą miejską chcą porozmawiać z mieszkańcami o zagrożeniach w najbliższej okolicy.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, niewłaściwa infrastruktura, akty wandalizmu, zła organizacja ruchu – to zgłoszenia, które najczęściej pojawiają się na Krajowej Mapie Zagrożeń w obszarze gminy. Mieszkańcy chętnie korzystają z tej formy alarmowania o swoich problemach – w bazie jest już przeszło dwieście zgłoszeń z Krzeszowic i okolic.

To m.in. właśnie o nich chce rozmawiać krzeszowicka policja i straż miejska. 9 grudnia o godzinie 17:00, funkcjonariusze zapraszają do Sali Herbowej krzeszowickiego urzędu na społeczną debatę na temat bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem centrum Krzeszowic.

– Celem debaty będzie także zdiagnozowanie bieżących problemów, mających związek z bezpieczeństwem mieszkańców w rejonie centrum miasta i innych wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję lub inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie z Państwem z pewnością pozwoli nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać, dzięki czemu określimy i zaplanujemy działania dążące do ich wyeliminowania lub przynajmniej zminimalizowania – informuje komenda.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Sędzia Dredd

    28/11/2019 o 00:29

    Prosta sprawa częstsze patrole we wszystkich miejscowościach do tego monitoring po kilka kamer internetowych na które napewno znajda się środki wyłapanie wandali i przykładne ukaranie ich finansowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę