Wydarzenia

GOPS szuka pracowników. Na razie nikt nie złożył CV

Fot. Foter.com

Gmina pozyskała ponad 134 tysiące złotych z ministerialnego programu „Asystent osoby niepełnosprawnej”. Teraz GOPS szuka osób, które chciałyby podjąć pracę w tym charakterze. Choć w Krzeszowicach program miał pierwotnie wystartować już w styczniu, na razie nikt nie złożył CV.

Do zadań asystenta będzie należała pomoc uczestnikowi programu w powrotach, wyjściach, robieniu zakupów czy załatwienie urzędowych spraw, 7 dni w tygodniu między 7:00 a 22:00, ale maksymalnie przez 30 godzin w miesiącu. Za każdą godzinę asystent dostanie 30 złotych brutto. Koszty realizacji usług asystenta (m.in. wynagrodzenie, ubezpieczenie i zakup biletów komunikacji publicznej) pokrywane będą ze środków przyznanych w ramach Programu z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Kogo poszukuje GOPS? Osoby posiadającej dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej, lub osoby z wykształceniem przynajmniej średnim posiadającej, co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym. Miejsc jest 10, kandydatów na razie brak. Więcej informacji o ofercie pracy znajdziecie na internetowej stronie GOPS.

Do programu mogą się także zgłaszać osoby potrzebujące asystenta. Program adresowany jest do osób posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, albo orzeczenie równoważne, które wymagają usługi asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym.. Co istotne – usługi asystenckie nie mogą być świadczone w rodzinach korzystających z usług opiekuńczych, specjalistycznych usług opiekuńczych. Korzystanie z usług asystenta jest dla uczestnika bezpłatne. Więcej na stronie GOPSu.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Szanujcie ludzi, to się zgłoszą

  30/12/2019 o 12:27

  Dyspozycyjny „7 dni w tygodniu między 7:00 a 22:00”

  „Maksymalnie przez 30 godzin w miesiącu.

  Za każdą godzinę asystent dostanie 30 złotych brutto.”

  Dyplom, doświadczenie…

  900 złotych brutto???

  To nie Bangladesz.

 2. Mietek

  02/01/2020 o 22:29

  Czytając wymagania nic dziwnego, że nikt nie wysłał CV.

 3. ktoś

  11/02/2020 o 21:47

  Instytucja powinna się otwierać na ludzi a nie zamykać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę