Komunikacja

Jeszcze w tym roku droga z Rudna do Tenczynka ma być równa jak stół

Po latach starań o dofinansowanie, przetargach które nie przynosiły rozstrzygnięcia i wreszcie modyfikacji zakresu projektu, Zarządowi Dróg Powiatu Krakowskiego nareszcie udało się wyłonić wykonawcę, który wyremontuje drogę z Rudna do skrzyżowania przy kościele w Tenczynku. Prace mają zakończyć się w sierpniu tego roku.

Umowę na remont 5.2 – kilometrowej trasy ZDPK podpisał pod koniec ubiegłego roku. Prace obejmą odcinek od węzła autostradowego, przez Rudno, do Tenczynka ulicą Zamkową (przy stawie Wrońskim), aż do skrzyżowania przy kościele.   

Oprócz podbudowy i nowej nawierzchni, zostaną wykonane pobocza dla ruchu pieszych, oznakowane przejściami dla pieszych i przejazd dla rowerzystów, zamontowany zostanie radar i inne elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego – informuje ZDPK. Remont ma kosztować około 5 milionów złotych. 80 procent tej kwoty pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, resztę dołoży powiat i gmina Krzeszowice. 

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Ja

  03/01/2020 o 00:03

  Jedni zasługują na radar , a inni niestety nie.

  • Anonim

   03/01/2020 o 21:28

   Po co tam radar,jak tam nie będą jeździć ciężarowe auta bo będzie ograniczenie tonażu?!

 2. TOTAL TOLY

  04/01/2020 o 17:39

  NO NIE WIERZĘ@ O TYM GADAŁEM NA SESJI 5 LAT TEMU@ MUSIAŁ SILNIK Z AUTA WYPAŚĆ??

  • AL

   06/01/2020 o 09:47

   Silnik z auta wypadł nie na tej drodze.

   • Kaśka

    15/01/2020 o 11:00

    Silnik z auta jeszcze niejeden wypadnie przy takim dbaniu o bezpieczeństwo na tamtej drodze przez nasze władze. W najbliższych dniach o zaniedbaniach w bezpieczeństwie na drodze w Rudnie i Tenczynku, pisemnie zostanie powiadomiony minister infrastruktury. My mieszkańcy mamy już dość narażania naszego życia!

 3. Wiewióra

  06/01/2020 o 13:38

  Lepiej zrobcie sobie spacer do lasu na tzw Białce – Tenczyński Park Krajobrazowy, bo za chwilę będzie tylko wspomnieniem. Jest cięty na potęgę widać brak pieniędzy na zapomogi dla suwerena więc tnie się i wyprzedaje drzewo nawet z miejsc chronionych. Kolejne drzewa pójdą pod topór bo już je zaznaczono. Po tym rządzie lasy będą w ruinie. Robi się to w okresie globalnego ocieplenia z jednym z regulatorów klimatu, widać jak krótkowzroczni ludzie nami rządzą.

  • krzysio

   06/01/2020 o 18:49

   Chodzę po Puszczy w rejonie Białki od 50 lat, i nie łączyłbym tego wycinania lasu z obecnym rządem. Za PO też cięli nieludzko tylko między Dulową a Trzebinią. Tną Puszczę Dulowską równo gdzieś od 15 lat. Jak tak dalej będzie to Puszcza Dulwska zmieni nazwę na Młodnik Dulowski.

   • Wiewióra

    06/01/2020 o 19:48

    Byłeś ostatnio? Ja też chodzę od 15 lat i takiej wycinki nie było.Nie jest to koniec bo pozaznaczanych drzew do dalszego cięcia jest pełno. Jeżeli chodzisz od 50 lat to jesteś dość leciwym człowiekiem i powinieneś wiedzieć że kiedyś cięto piłą ręczną potem spalinową ile można było naciąć drzew? Tym bardziej że cięto tylko zimą. Teraz wjeżdża potężny sprzęt i w ciagu kilku godzin ogołaca z drzew olbrzymią połać lasu. Nie rozumiem po co przy wejściu do lasu stoi jeszcze tablica Tenczyński Park Krajobrazowy. Sztucznie sadzone młodniki nie są lasem. Poza tym za ile dziesiątków lat te drzewka wejdą w ekosystem lasu i zaczną pełnić przynależne im funkcje? Bardzo się dziwię bo wiele decyzyjnych osób mieszka w tej gminie ma dzieci, wnuki. Dlaczego ich los jest im obojętny?

 4. Romantyk

  06/01/2020 o 19:05

  Pamietajcie o ogrodach przecież z stamtąd przyszliście w żar epoki użyczą wam chłodu tylko drzewa tylko liście. Pamiętajcie o ogrodach czy tak trudno być poetą w żar epoki nie użyczy wam chłodu żaden schron, żaden beton…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę