Edukacja

Powiat chce kupić działkę na której w przyszłości mogłaby powstać sala gimnastyczna dla ogólniaka

Fot. Google Maps

W tym roku powiat krakowski zamierza przeznaczyć 650 tysięcy złotych na zakup działki przy krzeszowickim ogólniaku. W przyszłości mogłaby na niej powstać sala gimnastyczna.

Krzeszowicki ogólniak to jedna z nielicznych szkół prowadzonych przez powiat z całkowitym brakiem własnej bazy sportowej. Na zajęcia wychowania fizycznego uczniowie muszą przemieszczać się do Zespoły Szkół Ponadgimnazjalnych lub hali sportowej. WF odbywa się też na orliku czy zielonym boisku nieopodal Świtu, zimą na lodowisku. 

Problemów z bazę można było uniknąć gdyby doszła do skutku zapowiadana jeszcze w latach 90-tych budowa nowego obiektu szkoły. Działkę o powierzchni 0.68 ha, z fundamentami, powiat przekazał gminie w drodze zamiany. Dziś stoi na niej krzeszowickie przedszkole samorządowe. Kolejne lata przynosiły kolejne rozmowy na temat sali gimnastycznej przy szkole, ale do budowy nigdy nie doszło.

W tym roku, w budżecie powiatu znalazło się 650 tysięcy na zakup działki należącej do PGNiG. Nieruchomość położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie ogólniaka, po stronie zachodniej. Obok, tuż przy ulicy Ogrodowej powiat posiada już nieruchomość, którą nabył w drodze zamiany od gminy Krzeszowice. Sprawa zakupu jest na wstępnym etapie. Jesteśmy po pierwszych rozmowach i wymianie korespondencji – informuje starosta powiatu Wojciech Pałka.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę