Fotogalerie

Natury nie oszukasz, ale na spacerze w lesie też obowiązują nowe zasady

Na początku tygodnia rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące sposobów przemieszczania się czy zgromadzeń. Wśród nich są m.in. ograniczenia liczby osób uczestniczący we mszach, czy ograniczenia wychodzenia z domu poza sytuacjami niezbędnymi.

W czasie gdy rząd wprowadzał kolejne regulacje, krzeszowickie nadleśnictwo pod naporem krytyki zdjęło zakaz wejścia do lasu, ale czy po wtorkowych obostrzeniach wciąż można się do niego wybrać na spacer?

Wyjaśnienia należy szukać na rządowej stronie w sekcji „najczęściej zadawane pytania”. Okazuje się, że spacer po lesie zakwalifikowano do niezbędnych codziennych potrzeb.

„Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum. Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia” – można przeczytać na stronie gov.pl.

Wybrać się na spacer do lasu można, trzeba natomiast pamiętać o zachowaniu ostrożności i starać się wybierać miejsca mniej uczęszczane.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. edward

  28/03/2020 o 20:11

  Już sie za nich modle podjeli ryzyko

  • Ja

   29/03/2020 o 18:43

   A robiąc zakupy nie ma ryzyka ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę