Wydarzenia

Pięć nowych zachorowań w powiecie, czternaście w województwie

Fot. pexels.com

Od wczoraj w powiecie przybyło pięć kolejnych przypadków zachorowań na COVID-19. W całym województwie zakażonych jest  już 276 Małopolan.

Kolejne zachorowania w powiecie wykryto w gminach Świątniki Górne – 3 nowe zachorowania oraz dwa kolejne w gminie Słomniki. Zmniejsza się za to liczba osób przebywających na domowej kwarantannie. Dziś jest ich 1 027, czyli o 65 mniej niż podano w piątek.

W całym województwie o 14 wzrosła liczba zakażonych. Na sobotę rano to 276 przypadków. Najwięcej choruje w Krakowie – to 93 osoby oraz powiatach wielickim – 35, krakowskim – 25, brzeskim – 24 i bocheńskim – 21. 76 Małopolan zakażonych COVID-19 jest hospitalizowanych, 193 przebywa w domowej izolacji. Ponad 4 tysięce osób poddanych jest domowej kwarantannie.

Do tej pory w województwie z powodu koronawirusa zmarło 5 osób – 3  w krakowskim szpitalu uniwersyteckim, 1 w szpitalu w Myślenicach i 1 w szpitalu w Limanowej. W ciągu ostatniej doby w Małopolsce przeprowadzono 444 testy na obecność koronawirusa. W województwie jest jeden ozdrowieniec (osoba, u której objawy choroby ustępują, czyli człowiek, który zaczyna zdrowieć).

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę