Gospodarka

Burmistrz zmienia zdanie i otwiera jeden z sektorów krzeszowickiego targowiska

Fot. Kacper Ropka

6 kwietnia na krzeszowickim targowisku znów pojawią się sprzedawcy. Wbrew pozorom nie oznacza to, że targ będzie działał tak jak przed wybuchem pandemii. Handel będzie możliwy tylko w jednym sektorze.

W poniedziałek na targ powrócą sprzedawcy warzyw, owoców czy sadzonek. W piątek burmistrz zdecydował o przywróceniu handlu w sektorze C.  Nie oznacza to jednak, że sprzedaż będzie wyglądała tak jak miało to miejsce jeszcze przed kilkoma tygodniami.

– Apeluję zarówno do sprzedających jak i do kupujących o bezwzględne przestrzeganie zaleceń obowiązujących w tym zakresie. (…) Z racji obostrzeń na placu targowym może przebywać ograniczona liczba osób – pisze w liście do mieszkańców burmistrz. Apeluje przy tym o zakładanie jednorazowych rękawiczek i maseczek.

Pozostałe części krzeszowickiego targowiska będą zamknięte do czasu zakończenia pandemii. W poniedziałek sprzedających i kupujących obowiązują zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. Mieszkaniec

  05/04/2020 o 14:48

  Czy to jest mądre?

 2. Kaśka

  05/04/2020 o 17:06

  To jakiś żart?

 3. Jakim cudem chcecie to upilnować??

  05/04/2020 o 18:31

  I od razu od wyjścia kierować na dwutygodniową kwarantannę.

  • Kaśka

   05/04/2020 o 20:14

   Popieram!

 4. tomaszmyszewski

  05/04/2020 o 20:16

  Panie burmistrzu i państwo radni – a ja apeluje żeby zrobić coś więcej niż otworzyć sektor C mając na uwadze dobro mieszkańców gminy Krzeszowice.

  Za wikipedią :

  „Radny jest przedstawicielem władzy lokalnej. Wykonując swoje prawa i obowiązki, powinien kierować się przede wszystkim dobrem wspólnoty samorządowej. Radnemu jako członkowi organu kolegialnego przysługuje roszczenie o zwrot kosztów podróży i prawo do diety. Wysokość pensji przysługującej radnemu nie może w ciągu miesiąca przekroczyć półtorakrotnej kwoty bazowej określonej w ustawie budżetowej, dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Radny korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych. Głównym obowiązkiem radnego jest praca społeczna.”
  Szczerze pisząc nie widziałem żadnego radnego/radnej społecznie aktywnych od momentu COVID-19 – zniknęliście szybciej niż świadomość żeby podjąć niezwłocznie jakąkolwiek uchwałę od dnia 27.02.2020r czyli od ostatniej XIX sesji – teraz planowana „nadzwyczajna” na 09.04.2020 r. i dopiero zaczynacie się zastanawiać co robić ?? !!! – Macie diety zwrot kosztów i ochronę ale niestety brak wam odwagi by być wybranymi przez nas radnymi których głównym obowiązkiem jest PRACA SPOŁECZNA.

  O burmistrzu już nie wspomnę bo do otwarcia zostały jeszcze sektory D E i G więc niewątpliwie jest bardzo zajęty.

  Tak czepiam się i będę to robił do momentu gdy nie zaczniecie realnie coś robić.

 5. Gie

  05/04/2020 o 20:21

  Krzeszowice też chcą mieć swój mecz Atalanta-Valencia.

 6. XYZ

  05/04/2020 o 20:37

  Z czegoś trzeba żyć chyba. Nie dajmy sie zwariować. Do sklepu też chodzicie. Tylko troche rozwagi. To sie nie skończy za tydzien, dwa, miesiąc. Z tym musimy narazie nauczyć sie zyc.

  • Misio

   05/04/2020 o 21:38

   Żyć trzeba ale najpierw trzeba przeżyć. Zwłaszcza,że z targu korzystają głównie ludzie starsi. Błędna decyzja, za szybko.

  • PaKo

   06/04/2020 o 08:39

   Dokładnie tak. Nie możemy zadusić gospodarki, bo będzie KATASTROFA. Lepiej iść na bazarek zachowując stosowny dystans, niż płacić w zagranicznych sklepach za to samo.

  • Życzliwy

   06/04/2020 o 09:37

   Raczej umierać. Otwieranie teraz kiedy się nas straszy że szczyt zachorowań przed nami to potęgowanie tego szczytu. Odpowiedzialny za to jest nie tylko burmistrz ale także ci którzy na niego naciskają. W sklepach jest trudno utrzymać dyscyplinę a co dopiero na targowiskach. „Przecie nie widać wirusów to ich ni ma”. Będziecie się uodparniać jak przywódca Wielkiej Brytani, mądrala który teraz zaległ w szpitalu taki kozak!

 7. Kukułka

  06/04/2020 o 15:50

  Ważniejsza Konstytucja niż zdrowie Polaków.Wiem jak to opcja mówi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę