Wybory prezydenckie

Opublikowano składy komisji wyborczych. Z wymaganych 26 udało się utworzyć 7

Fot. Foter.com

38 osób zgłosiło się do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych na terenie gminy. Składy udało się skompletować tylko w 7 z 26 komisji.

Jak wynika z dokumentu komisarza, do pracy przy wyborach w gminie zgłosiło się tylko 38 osób. Jeszcze pięć lat temu, mieszkańców którzy chcieli liczyć głosy było 221, oznacza to, że składy komisji wypełnione są w zaledwie 17 procentach.

Komisje udało się utworzyć tylko w 7 na 26 obwodów. Składy skompletowano w 2 komisjach w Krzeszowicach (przy Szkolnej) i po jednej w Tenczynku, Ostrężnicy, Miękini, Filipowicach i Zalasiu. W żadnej nie udało się jednak wypełnić składu w 100 procentach.

Do każdej z komisji swoich kandydatów zgłosił tylko komitet wyborczy Andrzeja Dudy. Swoich przedstawicieli w komisjach mają też komitety Władysława Kosiniaka-Kamysza, Marka Jakubiaka, Krzysztofa Bosaka, Piotra Bakuna, Stanisława Żółtka oraz Romualda Starosielca.

Listę osób zgłoszonych do komisji znajdziecie tutaj: bip.malopolska.pl

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Gie

  27/04/2020 o 09:19

  Ludzie nie chcą uczestniczyć w tym cyrku organizowanym przez PiS a mimo to i tak będą na nich głosować. Ponad 100 lat zaborów, ponad pól wieku PRL-u zrobiły swoje.

  • Tt

   27/04/2020 o 21:23

   Gie idź do psychologa.

  • carolina

   28/04/2020 o 14:38

   100/100

 2. Tomek

  27/04/2020 o 11:17

  Jak podniosą stawki to i chętni się znajdą np 1000zł:).

 3. wyborca

  27/04/2020 o 18:36

  Według ludzi znających się na rzeczy przy tej metodzie głosowania liczenie spływających głosów może trwać nawet miesiąc. Pytanie brzmi: czy za te 350 złotych ludzie sprzedajni będą w gotowości cały miesiąc?

 4. edward

  27/04/2020 o 21:20

  Taaa
  w lisytopadzie wszysko było obstawione przez znanych miejscowych wyżeraczy teraz sie boją nich inni robią robotę sciema

 5. tomaszmyszewski

  28/04/2020 o 19:22

  Jeżeli wybory się odbędą to chętnie pójdę by zobaczyć rzeczoną komisję – warto wiedzieć kto w imię irracjonalnej populistycznej i zachłannej pisowskiej ideologi zupełnie już zwariował – i będę pluł jadem wrzucając głos sprzeciwu 🙂

  • a

   29/04/2020 o 12:06

   Tomaszmyszewski skąd u ciebie tyle jadu przecież można nie iść na wybory a nie pluć na nikogo.

   • tomaszmyszewski

    30/04/2020 o 20:11

    Sarkazm drogie @a – sarkazm człowieka lekko w……..go na zaistniałą „władzę” 🙂

  • krzysio

   29/04/2020 o 21:24

   Nie chcesz, nie głosuj, Twój wybór. Też bym chyba nie głosował, gdyby mój kandydat miał poparcie kilkuprocentowe. Fakt, wtedy bym szukał wytłumaczenia, żeby nie było żenady.

   • Dobra rada

    30/04/2020 o 11:57

    Na Twoim miejscu zastanowiłbym się, czy opłaca ci się przykładać rękę do łamania polskiego prawa.
    Przyjdzie czas, i to zupełnie niedługo, że twój wybraniec będzie na nie bardzo, ale to bardzo liczył. A tu klops, sąd zrobi co mu każe następny rząd.
    To co robisz to piłowanie gałęzi na której siedzisz.

    O honorze nie wspominam, nie każdy musi go mieć.

  • krzysio

   29/04/2020 o 22:03

   Tak po ludzku pytam,co trzeba zrobić?,lub co zażyć, żeby tego jadu wystarczyło ?. Zebym pluł, pluł, tak bez opamiętania?. Proszę o radę.

   • Ewik

    30/04/2020 o 07:57

    Stań przed lustrem:-)

   • Twój wybór Krzysiu

    30/04/2020 o 12:09

    „Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami „.

    George Orwell

 6. Make

  29/04/2020 o 11:43

  Ja chyba też się wybiorę, ale w zupełnie przeciwnym celu:
  Oddam głos poparcia i pogratuluje odwagi ludziom z komisji, którzy wbrew ostracyzmowi podjęli się tej roboty.

  • Make Lenin great again

   29/04/2020 o 12:49

   „Głos poparcia”, „roboty” – tylko nam się wydawało 30 lat temu, że w Polsce skończył się komunizm.

   • anonim

    30/04/2020 o 12:43

    Jak można popierać ludzi ktorzy biorą udział w tym nielegalnym niedemokratycznym procederze. Widzę że od nas ze wsi też są takie dwie pazerne baby w komisji. Zasługują tylko na pogardę.

    • Niezdecydowany

     30/04/2020 o 20:22

     Anonimie, jestem bardzo zapracowany i w związku z tym nie za bardzo siedzę w temacie a chciałbym podjąć właściwą decyzję w sprawie wyborów prezydenckich. Mam więc prośbę wyjaśnij mi dlaczego wybory w maju będą nielegalne i niedemokratyczne.
     Z góry dziękuję i czekam na uzasadnienie.
     Dużo zdrowia

     • Do niezdecydowanego zapracowanego

      01/05/2020 o 18:35

      Przeczytałem Twoje pytanie i chciałbym zwrócić Ci uwagę, że jeśli wyjdziesz na ulicę, zobaczysz, że wszyscy ludzie chodzą w takich charakterystycznych maseczkach. Nie wynika to z chwilowej mody, ani widzimisię.
      Otóż w czasie kiedy byłeś zapracowany, wybuchła na świecie pandemia tzw. koronawirusa. Dotarła również do Polski. Wyczerpująca odpowiedź anonima jest konsekwencją tej właśnie nietypowej sytuacji oraz ograniczeń praw obywatelskich nieznanych od II wojny światowej. Wprowadzonych w dużej części słusznie, większość rządów świata zachowuje się mniej wcej podobnie w kwestii obostrzeń. Są one dużo bardziej restrykcyjne niż te z wprowadzonego przez Jaruzelskiego stanu wojennego w roku 1981 (piszę Ci to z doświadczenia opozycjonisty). Miliony ludzi straciło – oby chwilowo – źródło dochodów.
      Obecnie rządzący w Polsce nie wprowadzają tzw. stanu klęski żywiołowej, co na takie sytuacje przewiduje Konstytucja Rzeczpospolitej,jednocześnie w zgodny z prawem sposób postponowałoby wybory na jesień. Dlaczego? Dlatego, że szef rządzącej partii chce mieć prezydenta, czyli pana Dudę, wybranego paradoksalnie jak najmniejszą liczbą głosów, czyli z prawie żadnym mandatem do pełnienia tej funkcji. Ma być słaby, tak jak w tej chwili a może i jeszcze bardziej i zależny od pierwszego sekretarza.
      Jesienią – jak słusznie podejrzewa Wielki Strateg – przewodnia siła narodu będzie najprawdopodobniej rozpaczliwie poszukiwać bardzo dobrych adwokatów. Stąd nacisk na karykaturę wyborów teraz, zaraz, najlepiej wczoraj. Na początku to byo wyrachowanie, teraz już tylko panika i strach.

 7. anonim

  01/05/2020 o 14:54

  Dlatego że: –na 6 miesięcy przed wyborami nie zmienia się zasad tak mówi Kontytucja
  -to PKW jest organem organizującym wybory a nie aparatczyk partyjny i poczta polska. -nie będą tajne bo nasze dane znajdą się w kopertach które bez potwierdzenia odbioru będą w najlepszym wypadku leżały w skrzynach pocztowych a w nagorszym pod płotem przy jej braku i praktycznie każdy będzie miał w nie wgląd i może za nas oddać głos -nie weźmie w nich udziału znaczna część polonii oraz ludzie leżący w szpitalach jednoimiennych i chorzy izolowani. – nie było kampanii wyborczej bo wprowadzono obostrzenia które uniemożliwiły jej prowadzenie wszystkim kandydatom poza prezydentem.
  Jest jeszcze wiele innych powodów które powodują że nie będą ani bezpośrednie ani tajne ani demokratyczne ani powszechne. Jeżeli do nich dojdzie wybrany w nich prezydent nie będzie miał żadnej legitymacji do wypełniania zadań przynależnych głowie państwa ani w kraju ani zagranicą. Tym bardziej że już płyną stosowne sygnały z OBWE. Pewnie oglądałeś konferencję prasową jednego z kandydatów który prezentował kartę wyborczą już przygotowaną. Nie wiadomo ile z takich kart już krąży po kraju kto je wypełni na kogo i w czyim imieniu zagłosuje? Tak wygląda przygotowanie do tych pseudo wyborów. Będziesz je legitymizował?

  • Anonim

   02/05/2020 o 13:10

   Jak parę lat temu ludziom mówiło się o ochronie danych osobowych to wszyscy wzruszali ramionami albo się śmiali.
   Nagle się to popularne zrobiło i teraz już wielkie aj waj.
   Co z tego że nie było kampanii, ludzie w tym kraju głosują albo na albo przeciw PiS, bez znaczenia kto jest po tej drugiej stronie, ważne że jest przeciw PiS. Kampania niepotrzebna bo każdy wie na kogo głosuje („wszystko jedno byle nie na Duże, Kidawa może byc”).
   Do wyborów dojdzie i to że jeden obywatel z drugim powiedzą sobie pod nosem „to nie jest mój prezydent” nic nie zmieni, bo ten ktoś będzie prezydentem tak czy inaczej.

   I pytanie: kiedy w takim razie robić wybory, skoro ogłoszenie stanu klęski mija się z celem? Wyborów nie da się od tak „odwołać”.

   • Ano nima

    02/05/2020 o 23:16

    Nie będzie prezydentem „tak czy inaczej”.

    Pierwszy wolny sąd podważy legalność pseudowyborów. Przedtem taki osobnik będzie izolowany na arenie międzynarodowej.

    Traktujesz wyborców nie-Dudy swoją miarą. Niesłusznie. Ci ludzie są zainteresowani programem kandydata i mają intelektualny potencjał, żeby rozumieć co się dzieje w Polsce i na świecie i samemu zdecydować o swoim głosie.

 8. anonim

  01/05/2020 o 15:16

  W senacie leży ustawa na podstawie której już drukuje się karty wyborcze choć nie została przyjęta. Nie mówiąc o tym że jej procedowanie to bezsens na kilka dni przed wyborami co stanowi Konstytucja. Teraz lepiej odnowić lektury ” Rok 1984″ i „Folwark zwierzęcy”. Są coraz bardziej aktualne.

 9. 3 maja

  02/05/2020 o 20:03

  Jak można ślubować na Konstytucję RP, dodając gorliwie „Tak mi dopomóź Bóg”, a potem w imię lojalności wobec pierwszego sekretarza mieć ją za nic? Żyję już trochę, ale w swojej naiwności nie potrafię tego pojąć, jak mężczyzna może tak się stoczyć.

  Przemyślcie to wyborcy, niedziałająca konstytucja to bezprawie. Bezprawie NIE ZNACZY, że Wam będzie lepiej, a ICH w końcu będzie można wsadzić, wygnać, skazać itp.
  To właśnie z WAMI będzie to mógł zrobić każdy, kto sobie wymyśli produkt wyboropodobny i sobie sam go wygra. A policja i armia ma obowiązek być z rządem.
  Bójcie się bezprawia. Bójmy się. To nie są żarty. Konstytucja to świętość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę