Gospodarka

Gmina dopłaci, ale ceny za ścieki i wodę i tak wzrosną

Ceny wody i ścieków w Krzeszowicach

Ponad 1.4 miliona złotych z budżetu dopłaci gmina do taryf za zbiorowe odprowadzenie ścieków. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy gminy nie odczuje podwyżek. Od 24 maja więcej zapłacimy i za wodę i za ścieki.

4.03 złotych za metr sześcienny wody, oraz 10.31 złotych za metr sześcienny odprowadzonych ścieków zapłacą mieszkańcy gminy rozliczający się ze spółką Wodociągi i Kanalizacja na podstawie odczytów z wodomierza. Od 24 maja za metr sześcienny wody zapłacimy o 9 groszy więcej, ścieki pójdą w górę o 10 groszy na metrze sześciennym.

Nieco mniejsza niż do tej pory będzie stała opłata abonamentowa. Za wodę wyniesie 4.24 (2 grosze mniej), za ścieki 11.19 (5 groszy mniej). Pełny cennik dla różnych grup odbiorców został już zamieszczony na stronach spółki. W tegorocznym budżecie na dopłaty do taryf za zbiorowe odprowadzanie ścieków gmina przeznaczyła ponad 1.4 miliona złotych. Nowe taryfy mają obowiązywać do 23 maja 2021 roku.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Anonim

  28/05/2020 o 19:45

  A pan prezes i tak dostanie prawie 20tys pensji miesięcznie, ludzie za co my płacimy tym wodociągom !

 2. ___

  28/05/2020 o 23:21

  Przy okazji każdej podwyżki warto zacytować mądrość wybitnego polskiego ekonomisty:
  „Proszę państwa, no ceny rosną. Tak, ceny rosną. Ja sobie zdaję z tego sprawę, że ceny rosną. Ale musicie mieć państwa świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W górę