Inwestycje

Powiat zmienia zakres prac i ogłasza nowy przetarg. Miękińska ma być gotowa pod koniec 2022 roku

FOT: KRZYSZTOF KAMIŃSKI, STAROSTWO POWIATOWE W KRAKOWIE

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego ogłosił kolejny przetarg na przebudowę ulicy Miękińskiej. Pierwszy unieważniono po tym jak do ZDPK wpłynęła tylko jedna oferta znacznie przewyższająca kwotę którą powiat zamierzał przeznaczyć na zadanie.

W ogłoszonym w piątek przetargu zmienił się także zakres prac. Z zadania wykreślono budowę nowej drogi łączącej Batalionów Chłopskich z Miękińską. Przebudowa ma zacząć się w okolicy skrzyżowania Miękińskiej z Grunwaldzką.

Prace podzielono na dwa zakresy. Pierwszy to przebudowa około półkilometrowego odcinka drogi z tzw. zakrętem Dziećmiorgu. W ramach prac przewidziano korektę przebiegu trasy i wykonanie nowej nawierzchni jezdni, powstanie też zatoka autobusowa, chodnik i kanalizacja deszczowa. Ten etap prac powiat chce zakończyć jeszcze w tym roku.

Drugi zakres obejmuje pozostałe odcinki drogi – czyli od Grunwaldzkiej do zakrętu i od Miękini do ośrodka AGH. Firma, która wygra przetarg będzie musiała m.in. opracować projekt drogi i pozyskać wymagane prawnie decyzje administracyjne. Nawierzchnia drogi ma być poszerzona do 6 metrów, powstanie chodnik, ścieżka rowerowa i Miejsce Obsługi Rowerzysty. Do przebudowy pójdzie odwodnienie. Całość prac ma zakończyć się w listopadzie 2022 roku.  

Na przebudowę ulicy Miękińskiej powiat otrzymał prawie 6 milionów złotych dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Z pełnym zakresem robót można zapoznać się na stronach ZDPK.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę