Zdrowie

COVID-19 wydłuży i tak długie kolejki do specjalistów

Fot. zdjeciakrzeszowice.pl

Zamiast wizyty u lekarza – teleporada, w ostateczności odwiedziny w przychodni ale tylko na umówioną wcześniej godzinę, w masce z pomiarem temperatury i wywiadem zbieranym przed wejściem do budynku. To już trzeci miesiąc z ograniczeniami w lokalnej służbie zdrowia, a końca nie widać.

W kościołach rząd zniósł limity wiernych, od soboty można popływać w basenach i pójść do kina. Od 15 czerwca działalność wznawiają uzdrowiska, tymczasem lokalne przychodnie wciąż czekają na „odmrożenie”. Z lekarzem nadal porozmawiać można głównie telefonicznie. Zbierze wywiad, zapisze leki, ale na wizytę umówi tylko w uzasadnionych przypadkach.

Od 4 maja działalność wznowiła krzeszowicka pracownia fizykoterapii. Inni specjaliści przyjmują tylko w nagłych przypadkach. Na stronach Narodowego Funduszu Zdrowia próżno szukać informacji o odmrażaniu przychodni. Dla pacjentów oznacza to tylko jedno.  COVID-19 wydłuży i tak długie kolejki do specjalistów. Pierwszy wolny termin do kardiologa w KCZ? Maj 2021, reszta to wciąż jedna wielka niewiadoma.

 

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. a

  09/06/2020 o 23:10

  W normalnych miastach, normalni lekarze przyjmują normalnie,
  wszyscy zostali „odmrożeni” i muszą normalnie pracować
  tylko lekarze i urzędnicy są najbardziej zagrożeni (zwłaszcza w Krzeszowicach) i roszczą sobie prawo do izolacji
  a to wszystko dlatego, że tylko lekarzom i urzędnikom płaci się za samo odbieranie telefonów, a nie za pracę.
  Najwyższy czas nie tylko na „odmrożenie”, ale nakaz powrotu do normalności.

  • Anonim

   10/06/2020 o 20:28

   No to skończ z pustymi i nic nie wnoszącymi wpisami na tym forum i zacznij działać !

  • Liliana

   18/06/2020 o 09:43

   Nieprawda. W Krakowie lekarz pierwszego kontaktu nadal oferuje wyłącznie teleporadę.

 2. pacjent

  28/03/2021 o 20:17

  Lekarze rodzinni przyjmują, problem jest ze specjalistami. Niestety czasy dobrego chirurga minęły ale do dr Maczugi mozna jechać na Azory, do okulisty radzę do Chrzanowa – /Szpital – OKOKLINIK/i inne , do dentysty wszędzie tylko nie ma szans w Krzeszowicach, poradnia kardiologiczna też ma poważny problem z terminami. Na pewno nie jest dobrze i nie jest to wina tylko pandemii bo z dentystami i okulistą jest tak od lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę