Wydarzenia

Boże Ciało w cieniu epidemii. Ulicami gminy przejdą tradycyjne procesje

Fot. Andrzej Bulicz

Mimo trwającej epidemii księża nie rezygnują z tradycyjnych procesji w Boże Ciało. W przypadku uroczystości kościelnych, rozporządzenie nie narzuca limitów wiernych, którzy mogą uczestniczyć w obrzędach. W trakcie procesji powinny być jednak zachowane środki bezpieczeństwa.

Do licznego uczestnictwa w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy w Archidiecezji Krakowskiej zachęca abp Marek Jędraszewski. W Krzeszowicach procesja wyruszy z kościoła św. Marcina tuż po mszy o godzinie 9:00. Przejdzie do Rynku ulicą Parkową, a potem Danka, Szkolną i Żbicką do czwartego ołtarza przy nowym kościele, gdzie około godziny 11:15, na zakończenie procesji, zostanie odprawiona msza święta.

W trakcie trwania procesji jeśli wierni nie będą w stanie utrzymać 2-metrowego dystansu, usta i nos powinni zasłaniać maską.

 

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. John Wick

  10/06/2020 o 19:53

  I żadnych przekazów politycznych w przeciwnym razie excomunicado.

 2. G

  10/06/2020 o 20:14

  Ważniejsza tradycja która nie ma nic wspólnego z Pismem Świętym, niż zdrowie i życie ! Pogański kraj pogańskie obyczaje.

 3. Anonim

  11/06/2020 o 09:56

  Po co? Zamiast ograniczać kontakty to kościół przyczyni się do roznoszenia pandemii. Dlaczego słuchają człowieka któremu nie zależy na ludziach tylko na władzy i kasie? Mamy kolejną chorą w gminie nie wiadomo kto to, z kim miała kontakty. Już było i jest kilka źródeł zakażenia w kościołach ostatnio także w Małopolsce. Kościół to największe skupisko ludzi gdzie nie zachowuje się odległości i w dadatku można covid dostać wprost do ust.

 4. Anonim

  11/06/2020 o 17:25

  Gdzie był ten ołtarz z Dudą?

 5. student

  12/06/2020 o 08:17

  kto to jest ten misztalski??

 6. Ewik

  12/06/2020 o 12:38

  A kto ci każe chodzić do komunii, człowieku… Człowieku? Nie jestem pewien:-)
  A kto ci każe epidemię, jeśli w ogóle jest, nazywać pandemią?
  Np. „Mamy kolejną chorą w gminie nie wiadomo kto to, z kim miała kontakty”.
  I tu właśnie dążysz do uwspólnienia („mamy” – my – mamy) wręcz legendarnie głupio.
  Życzę osobie chorej szybkiego powrotu do zdrowia, niemniej mnie ani trochę nie interesuje, kim jest ta osoba, po prostu życzę jej/jemu zdrowia, a nie sobie wiadomości o niej/nim.

  • Jeszcze nie, Ewik, jeszcze nie teraz

   12/06/2020 o 19:21

   Ewik, zdecydowanie powinieneś wykazać więcej dystansu wobec własnej opinii o swoim potencjale intelektualnym. Na razie brzmisz albo jak nadęty bubek, albo jak zmora tych czasów – agresywny ignorant.

   • Ewik

    13/06/2020 o 01:38

    Wybieram bubka.Dziękuję.

 7. refleksja

  12/06/2020 o 15:15

  Dzwonie bezpośrednio do gops-u do pracowników socjalnych i dodzwonić się nie mogę. mieszkam blisko więc w końcu idę osobiście i co widzę? pracownicy za koszem na śmieci palą papierosy… Telefonów od klientów nikt nie odbiera… wyjaśniło się dlaczego nie mogę się dodzwonić. Mieliście podobnie??? podzielcie się proszę informacją, bo może tylko mnie tak się trafiło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę