Kultura

Nocne atrakcje na zamku Tenczyn w Rudnie. Fireshow i koncert muzyki słowiańskiej

Fot. z archiwum zamku Tenczyn

Już w najbliższy piątek zamek Tenczyn w Rudnie zwiedzić będzie można także po zmroku. Na przybyłych czekają  koncerty czy pokaz tańca z pochodniami.

W ramach wydarzenia Noc Kupały na zamku Tenczyn w Rudnie turyści po raz kolejny mają możliwość zwiedzania ruin przy świetle księżyca. Poza samym spacerem między murami, na przybyłych czekają pokazy tańca z pochodniami, walki z ogniem. Będzie też koncert muzyki słowiańskiej i fireshow w wykonaniu Teatr Ognia Seidr.

Wydarzenie startuje o godzinie 18:00. Organizatorami są Fundacja New Era Art, Fundacja „Kobieta w Regionie”, Zespół Tańców Świata Zdrojanie oraz Drużyna Najemna Rujewit.

 

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. m

  19/06/2020 o 00:26

  To znów neopoganie i rodzimowiercy zjadą się na to pogańskie święto nie mające nic wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem

 2. Przeor

  19/06/2020 o 23:22

  Dlaczego nie zaproszono jego eminencji przewielebnego ojca Tadeusza Rydzyka? Przeciez to byłby zaszczyt dla okolicznych kół gospodyń moc ucałowac dłon ojca

 3. Ateista

  20/06/2020 o 10:32

  Rodzimowiercy – przemyśl to słowo. WŁAŚNIE TO JEST PRAWDZIWA RELIGIA TYCH ZIEM.

  Chrześcijaństwo to nie nasza religia. Akurat tak wyszło, że w interesie władzy tysiąc lat temu było je „przyjąć”.

  „Pogaństwo to słowo”, które wmówił Ci ksiądz kiedy byłeś dzieckiem.

  „Nie ma nic wspólnego z pierwotnym chrześcijaństwem” – wszystko Ci się pomieszało… Poza tym, dlaczego miałoby mieć???

  • Wierzący

   21/06/2020 o 12:46

   Odezwał się wyznawca neopogaństwa. Nie ksiądz wmówił tylko Pismo Święte, a jako chrześcinin czytam go 2 list św. Pawła do Koryntian 6 rozdział nakazuje nie mieć nic wspólnego z takimi przedchrześcijańskim pogańskimi zwykle zwyczajami. Kościoły neopagańskie jednak je kultywują. Druga sprawa, że niektóre zwyczaje i praktyki pogańskie z czasem przyjął Kościół nie potrafiący ich wykorzenić wśród nawróconych, czasami siłą mieszkańców. Jednak założony w czasach apostolskich prawdziwy Kościół chrześcijański różni się od obecnego.

 4. Ono

  20/06/2020 o 20:09

  Co z tego? To część naszej historii. Nie czytałeś „Starej baśni”? Mnóstwo z tych obrzędów przejęło chrześcijaństwo. Tak wierzyli nasi przodkowie. Widzę że ty z tych piszących historię na nowo. Kiedy wreszcie ten naród historie zostawi historykom a nie jakimś niedouczonym patałachom, którzy na każdym kroku ją wypaczają?

  • N

   21/06/2020 o 12:50

   Wiele z tego. Prawdziwe chrześcijaństwo z I wieku zostało wypaczone przez pozostawienia takich pogańskich zwyczajów i obrzędów sprzecznych z naukami Pisma Świętego.

 5. Sowa

  21/06/2020 o 10:14

  Chrześcijaństwo „zawitało” do nas w 966 roku. Wcześniej wierzyliśmy w różne bogi, ale szanowaliśmy przyrodę żyliśmy zgodnie z jej rytmem. Czciliśmy żywioły: 🌞 ogień, wodę (KK świeci je w Wielką Sobotę) wiatr. Oddawaliśmy część słońcu i światowidowi który patrzył na wszystkie cztery strony świata. Szanowaliśmy Ziemię i jej dary braliśmy tyle ile potrzebowaliśmy do życia. Teraz niby wierzymy w Boga a niszczymy wszystko to co stworzył. Jakimi jesteśmy ludźmi? Dzikusami większymi niż wtedy.

 6. ateista

  22/06/2020 o 08:23

  Wolę pogańskie zwyczaje od tych pseudochrześcijańskich. „Poprzedni rządzący byli gorsi od koronawirusa”. Ten kto to mówi według swich zwolenników zrodził się z „błogosławionego łona które go nosiło i ssał błogosławione piersi”. Wg mnie coś poszło nie tak albo łono nie zostało pobłogosławione albo pokarm był zatruty. Tyle jadu w byłym ministrancie i osobie która z taką determinacją złapała hostię w locie.

  • Chrześcijanin

   23/06/2020 o 19:47

   Z jednym trzeba się zgodzić „pseudochrześcijańskie”, nie mające nic wspólnego z pierwotnym chrystianizmem z czasów pierwszych apostołów i z Pismem Świętym.

   • Realista

    24/06/2020 o 13:05

    Szkoda, że chrześcijaństwa od zarania nie było stać na własne święta i od razu posunęli się do kradzieży tych rodzimych. To ten prawdziwy grzech pierworodny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę