Wybory prezydenckie

W niedzielę wybieramy prezydenta. W lokalu wyborczym obowiązuje zasłanianie ust i nosa

Już za kilkanaście godzin otworzą się drzwi 26 lokali wyborczych na terenie całej gminy Krzeszowice. W niedzielę o godzinie 7:00 rozpocznie się głosowanie w którym wybierać będziemy prezydenta. Zanim weźmiemy w nim udział warto sprawdzić gdzie możemy oddać głos, co zrobić by oddany głos był ważny oraz jakie wymogi bezpieczeństwa nas obowiązują.

W niedzielę lokale wyborcze będą czynne od godziny 7:00 do godziny 21:00. Ze względu na trwającą epidemię wchodząc do budynku powinniśmy mieć na twarzy maskę. W środku obowiązuje nas dezynfekcja rąk, oraz zachowanie przynajmniej 1.5-metrowego odstępu. Zalecane są też jednorazowe rękawiczki i używanie własnego długopisu.

Gdzie głosować? Tu sprawdzisz listę lokali wyborczych na terenie gminy Krzeszowice >>

W środku, przed otrzymaniem karty do głosowania, zostaniemy poproszeni o dowód osobisty lub paszport, oraz chwilowe odsłonięcie twarzy, by można było nas zidentyfikować. Odbiór karty do głosowania potwierdzamy podpisem. Warto sprawdzić czy jest ona ostemplowana pieczęcią obwodowej komisji wyborczej oraz czy ma wydrukowany odcisk pieczęci Państwowej Komisji Wyborczej. Głos jest ważny, gdy w kratce przy nazwisku jednego, wybranego, kandydata postawimy znak X.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Anonim

  27/06/2020 o 21:21

  Chore pomysły z zasłanianiem.
  W kościołach no limit
  Na weselach 150 osób
  Ale szkoły zamknięte..
  A maseczki są bez sensu – co one dają oprócz tego, że po pół godzinie są bezużyteczne i wdychamy tylko z powrotem wszystkie drobnoustroje ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę