Inwestycje

Krzeszowice. GOPS przygotowuje się do zmiany adresu

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rozstrzygnął przetarg na adaptację budynku przy ulicy Krakowskiej 11. Obiekt od kilka miesięcy stoi pusty, po tym jak do rozbudowanej podstawówki przeniesiono stąd uczniów krzeszowickiej „dwójki”.

Ten kto kiedykolwiek miał okazję odwiedzić budynek krzeszowickiego GOPS przy ulicy Kościuszki 43, nie ma chyba wątpliwości, że zmiana jest potrzebna. Do tej pory w gminnym zasobie nie było jednaka obiektu do którego można byłoby przenieść ośrodek. Pojawił się, gdy stało się jasne, że po rozbudowie krzeszowickiej „dwójki”, podstawówka zmieści się w jednym budynku.

Zanim GOPS zmieni na dobre adres, wnętrze obiektu zostanie dostosowane do nowej funkcji. Poza powierzchnią typowo biurową mają się w nim znaleźć pokój do przyjmowania stron, pomieszczenia na spotkania integracyjne oraz warsztaty. Prace obejmą piwnice, parter i piętro. Wnętrze zostanie m.in. odmalowane, znikną niektóre ściany, wymianę czeka część drzwi, w budynku zostaną przeprowadzone prace wodno-kanalizacyjne, będzie też platforma dla osób niepełnosprawnych. Przetarg wygrała firma z Myślenic, która za wykonanie remontu zaproponowała 654 tysiące złotych. Prace ma wykonać w ciągu trzech miesięcy od podpisania umowy.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Czesio

  04/07/2020 o 22:17

  Tam, przy Krakowskiej dawno, dawno temu była część Jedynki. Lekcje matematyki w piwnicy w tzw. Kuchni, albo geografia w Tramwaju, bezcenne… Ciekawe, czy poza mną ktoś to jeszcze pamięta… Jak powyburzają tam niektóre ściany to zniszczą cały zabytek. Ja bym zostawił wszystko, jak było, tak na pamiątkę…

  • Anonim

   24/07/2020 o 14:05

   Ja pamiętam, matematyka w V klasie podstawówki z Panią Kasprzyk, piwnica, okna od strony ulicy Krakowskiej. Absolwent jedynki rok ’92.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę