Kultura

W piątek pierwszy seans kina samochodowego. Jego uczestnikom zostanie zmierzona temperatura

Fot. Kadr z filmu "Cudowny chłopak"

W piątkowy wieczór odbędzie się pierwszy seansów kina samochodowego. Jak wynika z regulaminu, na plac targowy w Krzeszowicach wjadą tylko ci mieszkańcy, których temperatura ciała nie przekroczy 37 stopni. Pokaz jest bezpłatny.

Choć seans rozpocznie się dopiero o godzinie 21:15, zmotoryzowani mieszkańcy gminy będą mogli zajmować miejsca już od godziny 20:00. Wjazd będzie możliwy od strony ulicy Krzywej, wyjazd – od strony Legionów Polskich. 

Uczestnicy seansu muszą się przygotować na bezdotykowy pomiar temperatury, w tym czasie usta i nos należy zasłonić maską lub przyłbicą. Osoby o temperaturze wyższej niż 37 stopni nie zostaną wpuszczone na plac.

W piątkowy wieczór zostanie wyświetlony film, który internauci wybrali w facebookowym głosowaniu na profilu gminy. To komedio-dramat „Cudowny chłopak” z Julią Roberts i Owenem Wilsonem. Film opowiada historię Augusta Pullmana, chłopca urodzonego z licznymi deformacjami twarzy, który po długoletnim nauczaniu w domu pod okiem matki, po raz pierwszy trafia do szkoły. 

Film zostanie wyświetlany na ekranie o szerokości 10 na 6 metrów. Dźwięk będzie nadawany falami radiowymi, wystarczy, że widz ustawi odpowiednią częstotliwość w swoim samochodowym odbiorniku

Piątkowy seans kina samochodowego jest pierwszym zorganizowanym przez gminę. Poprzedni, zaplanowany na 26 czerwca, został odwołany ze względu na prognozowane burze. Gmina rozważa także możliwość zorganizowania jednego lub dwóch seansów kina plenerowego dla niezmotoryzowanych mieszkańców. To kiedy i czy się odbędą ma zależeć od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Przed wyjazdem na seans warto zapoznać się z regulaminem zamieszczonym na stronie gminy.

 

6 komentarzy

6 Komentarzy

 1. Miki

  09/07/2020 o 12:09

  Że 3 tygodnie temu ten film wyświetlano w tv,więc nie jest to żadna atrakcja.

 2. baba z lasu

  09/07/2020 o 13:45

  Julia Roberts przyjedzie na otwarcie kina?

 3. pan P.

  09/07/2020 o 15:07

  Jesli ma ktos duza potrzebe ogladniecia filmu w Krzeszowicach proponuje tabletke na zbicie goraczki i mozna wjezdzac. Ehhh… Jaka to glupota jest tych zidiocialych rzadzacych to mi sie w glowie nie miesci!

 4. BUDOWNICZY PRL

  09/07/2020 o 20:19

  MNIE BADALI TYMI ZABAWKAMI W CZOŁO Z CHIN!! 35 ST.C @@ PIERWSZY RAZ W ZYCIU TYLE@ CYBA JUZ TRACE TEMP. OD MASECZKI-BRAK TLENU @@

 5. Czesio

  09/07/2020 o 21:54

  Samolotem można lecieć poniżej 38 stopni, gdzie mając np. 37,5 można pozarażać większą ilość osób i to nie raz przez większą ilość godzin lotu. Oglądając film we własnym samochodzie trzeba mieć poniżej 37 stopni, trochę bez sensu te przepisy ktoś powymyślał. Poza tym ekran 10 na 6 metrów, nie za duży – obraz oglądany ze znacznej odległości będzie porównywalny do oglądania starego Junosta goszcząc 20 sąsiadów w dużym pokoju.

  • Narzekare necesse est

   10/07/2020 o 15:04

   Za darmo? Bez sensu! Skandal! Beznadziejnie! Na pewno będzie za zimno albo za gorąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę