Wydarzenia

W tym tygodniu trzy nowe przypadki koronawiusa w gminie Krzeszowice

Fot. pixabay.com

W tym tygodniu w gminie Krzeszowice zdiagnozowano trzy nowe przypadki COVID-19. W sumie od marca koronawirusa potwierdzono o 20 mieszkańców.

Informację o kolejnych, nowych przypadkach podano w środę. Liczba zakażonych wzrosła z 17 do 18, dodatkowo dwie osoby wyzdrowiały. Następny przypadek pojawił się w piątek, w sobotę podano informację o kolejnym ozdrowieńcu, a w niedzielę, o kolejnym zakażeniu. Na dziś w gminie COVID-19 stwierdzono u 20 mieszkańców, 8 wyzdrowiało, 25 przebywa na kwarantannie.

W powiecie liczba zakażonych wynosi 353. Tylko w tym tygodniu podano informacje o 42 nowych przypadkach, 37 osób wyzdrowiało. Na kwarantannie przebywa 340 mieszkańców powiatu.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. ktoś

  06/09/2020 o 23:13

  No tak, przeważnie słucha się stada a nie pojedynczych osób lub specjalistów. Stado chodzi z maseczkami pod nosem, inni też a później problem z zakażeniem. Nie tylko z koronawirusem tak jest ale z każdą dziedziną życia. stado niestety często ma siłę przebicia chociaż nie ma racji, ale narzuca presje innym ludziom. ale kogo to obchodzi. Bezpieczeństwo czy to, że ktoś ma rację nie liczy się jak stado krzyczy. stado jest tylko silne w stadzie, a potem skutki widać np. zakażeń czy błędnych decyzji.

 2. Jurant ze Spychowa

  08/09/2020 o 07:02

  Koronkę zjadam na śniadanie 🤣

 3. Lolek 2

  08/09/2020 o 14:17

  Pozdrawiam wszystkich płaskozoemcow antyszczepionkowcow i zapraszam na weekend z koronawirusem w szpitalu zakaznym. Skoro go nie ma zapewne odwiedza ten oddział tłumy chetnych.

  • Anonim

   08/09/2020 o 22:25

   0,05 % zakażonych obecnie w skali kraju względem liczby mieszkańców.
   Wirus jest i to wiedzą wszyscy.
   Tylko sposób w jaki się obchodzi z ludźmi i z gospodarką już nie do końca jest taki, jaki powinien być.
   Maseczki ? Dlaczego w kwietniu maseczki były „be” a teraz są obowiązkowe?
   Dlaczego dzieci w szkole są bezpieczne same, ale jakby rodzic miał wejść to już jest niebezpiecznie ? Serio wierzysz w te bzdury?
   Wirus oczywiście że jest.

   Tylko jak chorowało 250 tysięcy ludzi na AH1N1 w Polsce to wtedy jakoś dziwnie nikt nie zamykał szkół, sklepów, nikt nie kazał nosić maseczek.
   A teraz mamy dwadzieścia parę tysięcy zakażonych (te 70 tysięcy to liczba podawana od początku „plandemii” bez podawania tych, którzy już wyzdrowieli) i zrobili z tego armageddon.

   • Kreon

    16/09/2020 o 04:52

    Te i inne pytania dotyczace koronawirusa, maseczek, respiratorow etc. musisz anonimie zadać panu Szumowskiemu z PISu ( aha on jest na kanarach). Zapytaj rowniez o ilosc testow przeprowadzanych w Polsce.

    • Anonim

     16/09/2020 o 17:59

     I tu się mylisz. Chcesz odpowiedzi, niestety pytania muszą być kierowane do wyższych instancji. I nie mają oni swojej siedziby w Polsce.
     Liczba testów nie jest żadną wymierną liczbą, która może dać jakikolwiek obraz „pandemii”.
     Liczba zgonów już tak. A te w skali całego świata są na tak śmiesznie niskim poziomie, że pytania raczej powinno się zadawać dlaczego nikt niczego nie ogłaszał przy AH1N1… i to też nie są pytania do ówczesnego ministra zdrowia tego kraju.

 4. ktoś

  08/09/2020 o 19:45

  Dodam, że jeśli ktoś mówi, że koronawirus nie istnieje, albo nie nosi maseczki i naraża innych, to zapraszam taką osobę do pracy do DPS-u gdzie jest koronawirus, oczywiście zapraszam bez maseczki i innej ochrony. Na pewno pacjenci ucieszą się z pomocy.Chętnie dopłacę do wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę