Zdrowie

Nie tylko burmistrz, do szczepienia zachęca też koło gospodyń

W niedzielę, w krzeszowickiej przychodni, bez wcześniejszej rejestracji, będzie można się zaszczepić jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson. Szczepienie w swojej miejscowości, na początku września, organizuje też  KGW „Czernianki”.

Gmina co prawda przekroczyła magiczną liczbę 50% w pełni zaszczepionych przeciw koronawirusowi, ale liczba zainteresowanych ewidentnie wyhamowała. Od zeszłego tygodnia procent w pełni zaszczepionych wzrosła zaledwie o 0,5%.

W powiecie na czele szczepionkowego rankingu nadal znajdują się Zielonki, gdzie procent w pełni zaszczepionych zbliża się już o 60% (58,3%), Michałowice – 57,4% i Wielka Wieś – 56,8%. Najgorzej wypadają Sułoszowa – 47,4% w pełni zaszczepionych, Czernichów – 48,2% i Słomniki – 48,8%. 

Przed początkiem roku szkolnego widać w gminie wzrost zainteresowania szczepieniami osób w wieku 12 – 19 lat. W tej chwili przynajmniej jedną dawkę przejęło w tej grupie 899 osób. Największą grupę zaszczepionych nadal stanowią osoby w wieku 40-59 lat – 5 535, oraz 20-39 – 4 098 osób.

Ci, którzy chcieliby zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, mogą to zrobić już w najbliższą niedzielę w krzeszowickiej przychodni przy Legionów Polskich, między godziną 14:00 a 18:00.

Natomiast w najbliższy piątek, 3 września między 8:00 a 14:00, akcję szczepień w swojej miejscowości organizuje KGW z Czernej. Do wyboru będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson lub dwudawkowa Pfizer. Szczepienia będą wykonywane przez pracowników chrzanowskiego szpitala. Akcji zostanie zorganizowana na placu przed szkołą podstawową. W programie poza szczepieniami przewidziano m.in pokaz pierwszej pomocy, strefę dla dzieci, czy szkolenie z RODO.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę