Wydarzenia

Kolejne „pamiątki” z czasów wojny znalezione w lesie na terenie gminy

Fot. KPP Kraków

Policyjni saperzy po raz kolejny interweniowali na terenie gminy Krzeszowice, po tym jak jeden z mieszkańców znalazł w lesie dwa niewybuchy z czasów II wojny światowej.

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że pocisków jest znacznie więcej. W sumie znaleziono ich dziesięć. Policjanci z krzeszowickiego komisariatu zabezpieczyli obszary w których znajdowały się niewybuchy. Wezwani na miejsce saperzy zabezpieczyli pociski i przewieźli je na poligon, gdzie zostaną zneutralizowane. 

Policja przypomina, że w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu przypominającego niewybuch, należy każdorazowo skontaktować się z najbliższym komisariatem. Z uwagi na niebezpieczeństwo jakie mogą nieść ze sobą groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. XYZ

  27/09/2020 o 15:19

  Dane z mapy nie odzwierciedlają rzeczywistością. Są spóźnione o conajmniej tydzień. Jedna wielka ściema. Obecnie w gminie jest więcej zakażonych i więcej na kwarantannie. Sanepid krakowski to porażka. Sam tego doświadczam na własnej skórze.

  • Anonim

   27/09/2020 o 20:38

   To jeszcze wytłumacz nam wszystkim czytającym ten wpis, jak się on ma do tematu posta o znalezieniu niewybuchów z czasów wojny ???

 2. Mieszkaniec ul. Mądrzyka

  05/10/2020 o 16:14

  Jest sezon grzybowy, więc nic dziwnego, że niewybuchy „wychodzą” razem z grzybami.
  Jeśli znajdziecie niewybuch nie ruszajcie go. Jeśli macie GPS w komórce i jest zasięg można miejsce niewybuchu zaznaczyć na mapie zagrożeń bezpieczeństwa, z której nieraz korzystałem i jest skuteczna.
  https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html%20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę