Zdrowie

Sanepid podał ogniska zakażeń COVID-19 w powiecie. Na liście szkoły i szpitale

W mijającym tygodniu w powiecie krakowskim sanepid odnotował 93 nowe przypadki COVID-19. Stancja sanitarno-epidemiologiczna podała też informacje w jaki sposób najczęściej mieszkańcy zakażają się koronawirusem. 

Sanepid wyróżnił 12 źródeł zakażeń. Wśród nich największą grupę, bo aż 165 przypadków, stanowią mieszkańcy z kwarantanny po kontakcie z osobą zakażoną. 39 osób z powiatu krakowskiego złapało COVID-19 w szpitalu lub przychodni, 6 po powrocie z zagranicy.

W powiecie źródłami zakażeń są także zakłady pracy – 5 przypadków, wesela – 2, puby i restauracje – 4, DPSy – 1 , a ostatnio również szkoły – 4. Wśród potencjalnych źródeł wyróżniono też zakłady opiekuńczo-lecznicze, uczelnie, akademiki, czy transport publiczny. W tych kategoriach na razie nie odnotowano żadnych przypadków. Większość, bo aż 370 zakażeń zakwalifikowano do kategorii inne.

A jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja w gminie Krzeszowice? Do tej pory COVID-19 potwierdzono u 24 mieszkańców, 23 osoby wyzdrowiały, jedna nadal walczy z wirusem, a 15 osób przebywa na kwarantannie.

 

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. BArdzo proszę redakcję o sprawdzenie

  28/09/2020 o 21:18

  Bardzo proszę o sprawdzoną informację (może od krzeszowickiej policji, jeśli taka istnieje), czy od października jadąc od strony centrum Tenczynka prosto w kierunku Gwoźdźca ulicą Zwierzyniecką przed ww. skrzyżowaniem TRZEBA włączać prawy kierunkowskaz jadąc prosto (przy okazji opuszczania drogi z pierwszeństwem).
  I to samo pytanie: czy jadąc z tego samego kierunku – od centrum Tenczynka, ale w stronę wiaduktu, czyli drogą z pierwszeństwem, TRZEBA włączyć lewy kierunkowskaz.

  Którąś z czynności wykonać trzeba – którą?

  Dziękuję.

 2. Anonim

  29/09/2020 o 06:11

  Witam i co to komu przeszkadzało „udogodnienie” jak zwykle pod górkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

W górę