Wydarzenia

Od soboty powiat krakowski w czerwonej strefie. Przygotujcie się na utrudnienia w środkach komunikacji

Ze względu na rosnący dobowy przyrost zakażeń koronawirusa Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że wszystkie gminy powiatu krakowskiego, od 17 października trafią do czerwonej strefy. Oznacza to, że od soboty, mieszkańcy muszą się liczyć z dodatkowymi obostrzeniami.

Tylko od niedzieli w powiecie krakowskim przybyło ponad 360 nowych przypadków COVID-19. Liczba zakażonych sięga już ponad 1 200 mieszkańców, a 1 260 przebywa na kwarantannie. Dziś zmarła też ósma osoba zakażona koronawirusem.

Jakie dodatkowo obostrzenia czekają mieszkańców? Od soboty wszystkie wydarzenia sportowe będą mogły się odbywać bez udziału publiczności. W przypadku wydarzeń kulturalnych zajęte może być co czwarte miejsce na widowni, maksymalnie 25% publiczności, a na otwartej przestrzeni dopuszczalny limit to 100 osób w odległości minimum 1,5 metra od siebie.

Cały czas obowiązuje noszenie masek lub przyłbic wszędzie w przestrzeni publicznej. W weselach i innych uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć nie więcej niż 50 osób, z wyjątkiem obsługi, a od 19 października organizacja tego typu imprez zostaje zakazana. W kościołach na 7 metrów kwadratowych może przypadać 1 osoba. Co ważne, w zgromadzeniach publicznych będzie mogło uczestniczyć do 10 osób.

Zmiany zachodzą też w transporcie zbiorowym i w handlu. W busach lub pociągach może być zajętych maksymalnie 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących. W placówkach handlowych limit klientów to 5 osób na kasę.

Rozpocznij dyskusję

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

W górę